Rat u zalivu
PEKING BEZ DILEME: Kina objavila koga smatra glavnim krivcem za blokadu Hormuza
Prije 4h0
Odlučeno je da se izgradnja obustavi jer projekt nije zadovoljavao aktuelne zahtjeve na tržištu, a potom je ustanovljeno da su temelji izloženi kišnici te da je nemoguće obaviti popravke.
Šareni svijet
01. Sep. 2021 01. Sep. 2021
0
Na YouTube objavljen je video koji prikazuje istovremeno rušenje čak 15 nebodera u Kini.
Neboderi vrijedni oko 154 miliona dolara srušeni su za svega 45 sekundi.
Taiwan News piše da su neboderi bili dio nezavršenog projekta Liyang Star City Phase II započetkog 2011. godine. Ovaj projekt je često prekidan i nakon promjene vlasništva, a čak i nakon intervencije vlade projekt nije nastavljen do kraja prošle godine. Tada je vlasnička prava otkupila jedna kompanija za 154 miliona dolara.
Projekt nije zadovoljavao aktuelne zahtjeve na tržištu. Također je ustanovljeno da su temelji izloženi kišnici te da je nemoguće obaviti popravke. Stoga je jedina preostala opcija bilo rušenje korištenjem eksploziva.
Zona eksplozije je iznosila 500.000 kvadratnih metara, što je ujedno i najveća zona rušenja u Kini. Evakuisano je oko 2.000 domaćinstava, a u rušenju nebodera je korišteno 4,6 tona eksploziva postavljenih na 85.000 tačaka u 15 nebodera. Za rušenje je bilo potrebno svega 45 sekundi.
Jedan neboder nije srušen, ali će i on postati prošlost. Međutim, u ovom slučaju se eksploziv neće koristiti, prenosi Klix.
Rat u zalivu
PEKING BEZ DILEME: Kina objavila koga smatra glavnim krivcem za blokadu Hormuza
Prije 4h0
Svijet
KINA ZVONI NA UZBUNU: Napad na nuklearna postrojenja vodi ka nesagledivim posljedicama
26. Mar. 20260
Rat u zalivu
KINA UPIRE PRST U WASHINGTON: "Onaj ko je zavezao zvono, mora ga i odvezati"
23. Mar. 20260
Hronika
6,2 PREMA RICHTERU: U zemljotresu poginulo najmanje 118 ljudi, spasilačke ekipe traže preživjele na minus 13 stepeni...
19. Dec. 20230
Svijet
GEOPOLITIČKA BORBA ZA AFRIKU: Moskva jača prisustvo, Vašington slabi
Prije 8 min0
Rat u zalivu
TRUMPOVA NEVJEROVATNA GLUPOST: Stručnjak otkriva uzrok haosa na Bliskom istoku i tvrdi – Iran će se vratiti proizvodnji nuklearnog oružja!
Prije 14 min0
Sport
DAMIR ŠEHANOVIĆ OBJAVIO STARI SNIMAK: Barbarez nekad nije želio biti trener, danas vodi BiH na Mundijal (VIDEO)
Prije 19 min0
Ekonomija
MOSTAR DOČEKAO PRVI CHARTER LET IZ BUGARSKE: 180 putnika sretno stiglo u Hercegovinu
Prije 22 min0
Šareni svijet
ZA RAZLIKU OD HRVATA U HERCEGOVINI I SREDNJOJ BOSNI: Reprezentativci Hrvatske u Americi slavili pobjedu Bosne i Hercegovine...
01. Apr. 20261
Šareni svijet
OVO MORATE VIDJETI: Voditelj BHRT-a izgovorio najbolju rečenicu u životu pa pao u sevdah.... (VIDEO)
01. Apr. 20260
Šareni svijet
GOL VRIJEDAN MUNDIJALA: Stan u Prizrenu ili vila u Turskoj
31. Mar. 20260
Šareni svijet
JAPAN POBIJEDIO ENGLESKU: Pogledajte šta su radili navijači umjesto slavlja (VIDEO)
Prije 22h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.