Vijesti
PODSJETNIK IZ OHR-a: Posljednje upozorenje Schmidta vlastima FBiH oko imenovanja
24. Apr. 20240
Iako su brojne novinarske ekipe čekale Schmidta na jednoj strani, on je zgradu Predsjedništva napustio na drugi ulaz i tako zaobišao novinare, dok je N1 televizija s tim u vezi izvjestila da je Schmidt mi manje ni više nego "pobjegao od novinara". Novinarskim ekipama ostalo je još jednom nejasno zbog čega Visoki predstavnik odbija da odgovara na direktna novinarska pitanja.
Mini market
14. Sep. 2021
2
Iako su određeni politički analitičari, govoreći o prvim potezima novog Visokog predstavnika u BiH ukazivali na to da Christianu Schmidtu treba dati stotinu dana mandata da bi stekao uvid u političku situaciju BiH, evidentno je da Schmidt iskazuje neobičajan stepen nesnalaženja.
Nije to samo izraženo kroz iznošenje političkih stavova iz kojih se vidi da Visoki predstavnik u BiH ne poznaje razliku između nekih političkih procesa, primjera radi između tzv. Otvorenog Balkana i Berlinskog procesa, nego je izraženo i kroz komuniciranje sa javnošću.
Tako je danas Visoki predstavnik u BiH, potpuno neučtivo zaobišao novinare koji su satima čekali izjavu Christiana Schmidta nakon sastanka sa predsjedavajućim Predsjedništva BiH.
Naime, iako su brojne novinarske ekipe čekale Schmidta na jednoj strani, on je zgradu Predsjedništva napustio na drugi ulaz i tako zaobišao novinare, dok je N1 televizija s tim u vezi izvjestila da je Schmidt mi manje ni više nego "pobjegao od novinara". Novinarskim ekipama ostalo je još jednom nejasno zbog čega Visoki predstavnik odbija da odgovara na direktna novinarska pitanja.
Podsjećamo, prije samo par dana, službeni snimak nastupa Christiana Schmidta na simpoziju pod nazivom Euroatlanske perspektive BiH, koji je prošle sedmice održan u gradu Neunstadt an der Eisch, uklonjen je sa oficijelnog Youtube kanala organizatora skupa, odnosno uklonjen je od strane OHR-a.
Sve to navodi možda i na opravdanu sumnju da je novi Visoki predstavnik sklon tome da o ključnim pitanjima, pa i rješenjama za državu Bosnu i Hercegovinu govori tek iza zatvorenih vrata i daleko od očiju javnosti koja iskazuje interes za pitanja koja se tiču države.
Osim toga u krugovima političkih analitičara smatra se da Schmidtova naklonost HDZ-ovim vizijama izmjena Izbornog zakona BiH je uslovljena podrškom hrvatske dijaspore CDU-CSU na predstojećim izborima u Njemačkoj, što također nije popularna tema u ovdašnjoj javnosti, jer se najblaženo rečeno može govoriti o zloupotrebi funkcije Visokog predstavnika.
(SB)
Vijesti
PODSJETNIK IZ OHR-a: Posljednje upozorenje Schmidta vlastima FBiH oko imenovanja
24. Apr. 20240
Vijesti
"SB" NA PREDAVANJU: Schmidt pozvao akademsku zajednicu da se uključi u razgovore, a političarima da ne igraju taktičke igre (FOTO)
18. Apr. 20240
Politika
NENAD NEŠIĆ BURNO REAGOVAO: "Ne mogu da vjerujem da je Ivanić izdajnik, ali očigledno da jeste"
11. Apr. 20243
Vijesti
"SB" INTERVJU/ ZLATAN BEGIĆ: "Nije isključeno da je ovaj Izborni zakon politička igra da se Dodiku ispuni želja, ovaj put po pitanju državne imovine"
02. Apr. 20249
Regija
MLADI DIŽU SRBIJU NA NOGE: Studenti uzimaju stvar u ruke, najavili veliku akciju skupljanja potpisa za raspisivanje vanrednih izbora
Prije 14 min0
Vijesti
KLUB STRANKE ZA BiH ZADOVOLJAN: U budžetu predviđena sredstva za Vidikovac na Trebeviću!
Prije 19 min0
Politika
BANJALUČKI PROFESOR SECIRAO STANJE U RS-u: "Opozicija daje sve od sebe da u glupostima i stupidnim idejama nadmaši vlast"
Prije 23 min0
Politika
POLITIČKI POTRES U RS-u: Nedeljko Čubrilović bi MOGAO OSTATI bez još jednog poslanika, a u pozadini se krije OVAJ PLAN!
Prije 28 min0
Mini market
DODIK PREPRIČAO DOGAĐAJ SA KUPRESA: "Kako sam ja ušao, svi gledaju i u jednom trenutku jedan opsova...!" (VIDEO)
24. Dec. 20251
Mini market
"SEDMI PENICILIN ZA GOSPODINA ELEKA...": Nataša Miljanović Zubac objavila novi video, uz kratku poruku...
26. Dec. 20250
Mini market
NEČASNA ULOGA HRVATSKE NOVINSKE AGENCIJE: Saučesništvo u hajci na Bošnjake - slučaj "Advent u Uskoplju"!
25. Dec. 20251
Mini market
ALEKSANDRA PANDUREVIĆ OBJAVILA NOVE DOKAZE: "Dodik pobijedio Jelenu u Laktašima sa 3.100 razlike. Onda došao jedan Siniša..."
26. Dec. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.