DIPLOMATSKA OFANZIVA ZAPADA: Bidenov izaslanik u Bruxellesu, na stolu je Zapadni Balkan

Čelnici Evropske unije okupljaju se večeras u Brdu kod Kranja, u Sloveniji, na novom samitu s čelnicima država zapadnog Balkana.

  • Politika

  • 05. Okt. 2021  05. Okt. 2021

  • 0

Ursula Von der Leyen pozvala je na sastanak u Brisel danas savjetnika predsjednika Sjedinjenih Američkih Država Joea Bidena, Jakea Sullivana.

Poziv je uslijedio tokom jučerašnjeg telefonskog razgovora predsjednice Evropske komisije i predsjednika SAD. Tokom te konverzacije, kako je saopćeno iz Brisela, razgovarano je i o zapadnom Balkanu.

Kako je danas objavljeno iz ureda von der Leyen, razgovori s Sullivanom u Briselu za cilj imaju "izradu zajedničkog pristupa EU i SAD prema zapadnom Balkanu".

Čelnici Evropske unije okupljaju se večeras u Brdu kod Kranja, u Sloveniji, na novom samitu s čelnicima država zapadnog Balkana.

Samit je u posebnoj medijskoj žiži nakon što je objavljeno da bi se, po prvi put, moglo desiti da Unija nakon tog skupa, izda saopćenje u kojem više neće biti obećanja o članstvu šest zapadnobalkanskih država u EU, nakon što ispune preduslove za takav čin.

Novinska agencija Reuters objavila je 28. septembra tekst u kojem najavljuje takav razvoj događaja, piše Politički.ba.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...