Rat u zalivu
NUKLEARNA OPCIJA NA STOLU: Wilkerson upozorava na katastrofalan scenario u ratu sa Iranom
Prije 5 min0
Predsjednik Srpske demokraske stranke i šef kluba poslanika SDS, PDP i DNS u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Mirko Šarović, sastao se danas sa šefom Delegacije EU u BiH Johannom Sattlerom u cilju razgovora o aktuelnim i otvorenim pitanjima koja trenutno dominiraju u Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini.
Politika
11. Okt. 2021 11. Okt. 2021
1
Posebna pažnja posvećena je mogućim načinima prevazilaženja višemjesečne krize, stagnacije i sve većeg zaostajanja na putu evropskih integracija.
„Na sceni je opšta nezainteresiranost vlasti u BiH da napravi bilo kakav korak ka izlasku iz najnovije krize. Nakon nametanja Inzkovog zakona, čak nije održan nijedan sastanak, niti se traži bilo kakav odgovor ili rješenje. Narotiv, pravi se 'kriza na krizu', a kao rezultat imamo samo potpunu stagnaciju i nazadovanje“, istakao je Šarović.
Na sastanku je istaknuto da jedan od osnovnih prioriteta moraju biti izmjene Izbornog zakona kao i implementacija preostalih 14 ključnih prioriteta, u cilju ispunjavanja kriterija Evropske unije za otpočinjanje pregovora o članstvu.
„Simptomatični su nasrtaji na slobodu govora u Republici Srpskoj, koja se ovih dana manifestuje kroz samovolju RTRS-a da ne uključi komercijalne televizije na MUX A čime se gasi signal tih televizija na nekim dijelovima Republike Srpske. Vlasti također koče i reformu izbornog zakonodavsta pa su se odlučili za strategiju odugovlačenja čiji je cilj da se u izbornu 2022. uđe s nepromjenjemim izbornim pravilima koji dozvoljavaju korupciju više puta viđenu na izborima“, poručio je Šarović nakon sastanka, prenosi Sektor za politiku i medije SDS-a.
Rat u zalivu
NUKLEARNA OPCIJA NA STOLU: Wilkerson upozorava na katastrofalan scenario u ratu sa Iranom
Prije 5 min0
Sport
HARIS TABAKOVIĆ JUNAK SALZBURGA: Pogledajte kako je postigao prvijenac za pobjedu protiv Pafosa (VIDEO)
Prije 17 min0
Hronika
FUP DOBIO INFORMACIJE DA SE ĐORĐE ŽDRALE SKRIVA U FBiH: Rade na njegovom lociranju i hapšenju
Prije 25 min0
Hronika
MAJKA I SIN SPREMALI TEŠKO UBISTVO: Tajni chat ih odao!
Prije 32 min0
Politika
ŽESTOKE REAKCIJE NA IZJAVE IZ BANJA LUKE: Cvijanović nazvala "Oluju" etničkim čišćenjem, iz HDZ-a 1990 joj brutalno odgovorili
04. Avg. 20262
Politika
„OD MILETA UZMITE OSTATAK...“: Šokantan snimak Aleksandra Vučića na Kupresu izazvao burne reakcije...
04. Avg. 20261
Politika
BURNO U ŠIROKOM BRIJEGU: Čović pred samo obilježavanje "Oluje" udario rampu Lučiću
05. Avg. 20260
Politika
"VELIKI SKANDAL I NACIONALNO PONIŽENJE": Vukanović nemilosrdan nakon što su Vučićevi čuvari pognute glave napustili Bugojno
04. Avg. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.