Vijesti
U VOJNOJ BAZI RAMSTEIN: Ministar Sifet Podžić učestvovao na sastanku ministara Kontakt grupe za odbranu Ukrajine
20. Jan. 20230
Naglasili su važnost političkog dijaloga i smanjenja napetosti. Obojica su se složili da su prijetnje jednostranim akcijama, posebno u vezi Oružanih snaga BiH, neprihvatljive te da podrivaju suverenitet Bosne i Hercegovine.
Vijesti
09. Nov. 2021 09. Nov. 2021
2
Ministar obrane Bosne i Hercegovine Sifet Podžić primio je u službenu posjetu šefa Delegacije Evropske unije u BiH i specijalnog predstavnika EU u BiH Johanna Sattlera s kojim je razgovarao o trenutnoj političkoj situaciji u zemlji.
Naglasili su važnost političkog dijaloga i smanjenja napetosti. Obojica su se složili da su prijetnje jednostranim akcijama, posebno u vezi Oružanih snaga BiH, neprihvatljive te da podrivaju suverenitet Bosne i Hercegovine.
Podžić je zahvalio Sattleru na potpori koju Evropska unija pruža Oružanim snagama BiH, posebno kroz obuku i zajedničke vježbe s EUFOR-om te projekte u području deminiranja i odlaganja viška streljiva, oružja i minskoeksplozivnih sredstava.
Sattler je pohvalio suradnju Ministarstva obrane i Oružanih snaga BiH s institucijama EU, prvenstveno kroz EUFOR, koji je važan element u jačanju sigurnosti i stabilnosti u zemlji.
S tim u vezi, pozdravljen je produžetak izvršnog mandata Operacije „Althea“, u skladu sa rezolucijom Vijeća sigurnosti Ujedinjenih naroda. Naglašeno je i da će EU ostati posvećena potpori sigurnom okruženju u BiH za sve građane.
Na sastanku je istaknuta i važna uloga OS BiH u pružanju pomoći civilnim institucijama u cijeloj zemlji, posebno u slučajevima prirodnih katastrofa, poput požara i poplava. Naglašeno je da su OS BiH odigrale izuzetno važnu ulogu u pomoći stanovništvu tokom velikih poplava 2014. godine.
Također, kao posebno bitna, istaknuta je uloga OS BiH u sprječavanju daljnje humanitarne krize prošle zime, brzim postavljanjem vojnih šatora i inženjerijskim uređenjem migantskog kampa „Lipa“ kod Bihaća, saopćeno je iz Ministarstva obrane BiH.
Vijesti
U VOJNOJ BAZI RAMSTEIN: Ministar Sifet Podžić učestvovao na sastanku ministara Kontakt grupe za odbranu Ukrajine
20. Jan. 20230
Vijesti
MINISTAR HITNO OPERISAN: Poznato kakvo je zdravstveno stanje Sifeta Podžića
18. Okt. 20220
Vijesti
MINISTAR ODBRANE BiH SIFET PODŽIĆ: „Dokle Dodiku objašnjavati, neka ode na stranicu NATO saveza i neka vidi…“
17. Okt. 20228
Vijesti
MINISTAR PODŽIĆ U BRISELU: "BiH zbog nedostatka konsenzusa ne može pomoći Ukrajini"
12. Okt. 20220
Evropa
NJEMAČKI MEDIJI PIŠU: "Zlokobno bratstvo Putina i Trumpa zasad djeluje kao stvar prošlosti, a Ukrajina..."
Prije 11 min0
Hronika
POJAČANE PRAZNIČNE KONTROLE: Policija zbog alkoholiziranih vozača isključila iz saobraćaja čak...
Prije 32 min0
Mini market
IGK UPOZORAVA: "Dodik završava ono što je Milošević započeo, svijet je jednom iznevjerio Bosnu i Hercegovinu"
Prije 40 min0
Politika
"RUKAVICE SU SKINUTE": Kešo nakon izjava lidera Dragana Čovića ne isključuje mogućnost bilo kojeg scenarija
Prije 50 min0
Vijesti
DODIK SKROMNO I U KRUGU PORODICE DOČEKAO RADOSNU VIJEST IZ INTERPOLA: "Zadovoljan sam"
30. Apr. 20250
Vijesti
VOJNI KOMENTATOR ANTONIO PRLENDA ZA "SB": "Hrvatska ima eskadrilu borbenih lovaca Rafale, Srbija odgovara istim avionom, ali po znatno većoj cijeni"
Prije 23h0
Vijesti
NEBOJŠA VUKANOVIĆ NAJAVLJUJE KONAČNI RASPLET: "Dodiku ću poslati pismo, kao što je on Miloševiću..."
30. Apr. 20250
Vijesti
PROPAO ZAHTJEV SUDA BiH: Interpol ponovo odbio da raspiše potjernicu za Dodikom
30. Apr. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.