TELEFONSKA SJEDNICA VLADE FBiH: Ograničeno povećanje cijena električne energije

Odluka stupa na snagu danom donošenja i bit će objavljena u „Službenim novinama FBiH“.

  • Ekonomija

  • 07. Jan. 2022  07. Jan. 2022

  • 0

Vlada Federacije BiH je na današnjoj hitnoj, telefonski održanoj sjednici donijela Odluku kojom ograničava tokom 2022. godine povećanje cijena snabdijevanja električnom energijom za kvalifikovanog kupca do 20 posto maksimalno u odnosu na prethodnu godinu, pri čemu se to odnosi za ugovore s godišnjim trajanjem ili duže. 

Federalno ministarstvo energije, rudarstva i industrije je zaduženo da tri mjeseca, ili po potrebi i ranije, nakon stupanja na snagu Odluke napravi analizu efekata njene primjene, te eventualno predloži neke korekcije i dostavi Vladi Federacije BiH, a kako bi to bilo upućeno Parlamentu Federacije Bosne i Hercegovine na raspravu i izjašnjavanje.

Odluka stupa na snagu danom donošenja i bit će objavljena u „Službenim novinama FBiH“.

Odluka je donesena u skladu sa Zakonom o dopunama Zakona o električnoj energiji koji je usvojio Parlament FBiH, a koji je na snagu stupio 6. januara 2022. godine. 

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...