Politika
GENERALNI SEKRETAR SDA HALID GENJAC: "Čović čini sve da ne dođe do rješenja, nada su Bonske ovlasti"
Prije 10 min0
Kako bi se zaustavilo pogoršanje ukrajinske krize, papa Franjo u svojem nedjeljnom angelusu na Trgu svetog Petra pozvao je da se srijeda, 26. januar, odredi Međunarodnim danom molitve za mir. Ocijenio je i da trenutne napetosti ugrožavaju sigurnost Europe s golemim posljedicama.
Svijet
23. Jan. 2022 23. Jan. 2022
3
Papa Franjo je tokom svog sedmičnog obraćanja i blagoslova hodočasnika i turista na vatikanskom Trgu svetog Petra pozvao na pozvao na dijalog kako bi se smirila ukrajinska kriza.
Američki i ruski diplomati u petak nisu uspjeli postići napredak u pregovorima o Ukrajini, iako su se dogovorili da će nastaviti dijalog.
Američki šef diplomatije Antony Blinken u petak je zaprijetio brzim i ozbiljnim sankcijama ako Rusija pokrene invaziju na Ukrajinu.
Velika Britanija je u nedjelju pak optužila Kremlj da pokušava postaviti prorusku vladu u Kijevu.
- Sa zabrinutošću pratim sve veće tenzije koje prijete biti novi udarac miru u Ukrajini i donose sumnju u europsku sigurnost, s još većim posljedicama, rekao je Franjo.
Pozvao je sve ljude dobre volje da se iduću srijedu mole kako bi sve političke inicijative bile na korist ljudskom bratstvu, a ne partikularnim interesima. Vatikan još nije otkrio kako će Franjo obilježiti taj dan.
Oni koji idu za svojim interesima na štetu drugih preziru svoj ljudski poziv, jer smo svi stvoreni kao braća, zaključio je.
Politika
GENERALNI SEKRETAR SDA HALID GENJAC: "Čović čini sve da ne dođe do rješenja, nada su Bonske ovlasti"
Prije 10 min0
Svijet
ZAVRŠENA BITKA ZA DRUGI NAJVEĆI GRAD: Ukrajinci gone ruske trupe, Kijev razradio OPASAN plan za Belgorod (MAPA)
Prije 12 min0
Svijet
ERDOGAN IZRIČIT OKO ZAHTJEVA SKANDINAVSKIH ZEMALJA: "Turska neće odobriti članstvo Finske i Švedske u NATO"
Prije 22 min1
Sport
SARAJEVO I GRBAVICA ZNAJU: Dirljiva poruka iznad grada “Legende žive u srcima” (FOTO)
Prije 25 min0
Svijet
ČOVJEK KOJI JE PRECIZNO PREDVIDIO SVAKI POTEZ RUSIJE: "Putin nije glavni problem, postoji mnogo opasniji protivnik!"
14. Maj 20220
Svijet
HEROJ DANA U ŠVICARSKOJ: Albanac sa Kosova utrčao u vatru kako bi spasio Srpkinju
15. Maj 20222
Svijet
STRAH U WASHINGTONU: Amerikanci priznali da ne znaju šta se događa s oružjem koje šalju u Ukrajinu, šta ako...
14. Maj 20220
Svijet
ŠOKANTNI SNIMCI: Ukrajinci granatama zasuli ruski bataljon, tvrde da su ubili HILJADU RUSKIH VOJNIKA (FOTO, VIDEO)
13. Maj 20227
trenutak ...
Komentari - Ukupno 3
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.