Šareni svijet
AMERIKANCI PRODAJU IMOVINU ODUZETU OD RUSKIH OLIGARHA: Na aukciji jahta vrijedna 325 miliona dolara
07. Avg. 20250
Vjeruje se da su ruski oligarsi u proteklih 20 godina kupili brojne vile na odabranim lokacijama u Italiji.
Ekonomija
05. Mar. 2022 05. Mar. 2022
0
Italijanska policija zaplijenila je vile i jahte vrijedne najmanje 140 miliona eura (153 miliona dolara) od četvorice visoko pozicioniranih Rusa koji su stavljeni na listu sankcija EU nakon izbijanja sukoba u Ukrajini, potvrdili su danas izvori u italijanskoj policijij.
Reuters saznaje da su, između ostalog zaplijenjene vila milijardera biznismena Ališera Usmanova na mediteranskom ostrvu Sardinija i vila TV voditelja Vladimira Solovjeva na jezeru Komo u Italiji.
Osim toga, isti izvori su potvrdili da su u luci Imperija na sjeveru Italije preko noći zaplijenjene jahte koje pripadaju najbogatijim Rusima Alekseju Mordašovu i Genadiju Timčenku, milijarderima kojim su blisko povezani sa predsjednikom Rusije, Vladimirom Putinom.
Vjeruje se da su ruski oligarsi u proteklih 20 godina kupili brojne vile na odabranim lokacijama u Italiji, a izvori Reutersa tvrde da se očekuje da će još imovine biti zaplijenjeno u narednim danima dok zapadne države primjenjuju široke sankcije nastojeći da primoraju Rusiju da se povuče iz Ukrajine.
Odjeljenje za finansijsku obavještajnu službu Banke Italije juče je naložilo italijanskim bankama da hitno obavještavaju o svim mjerama preduzetim na zamrzavanju imovine ljudi i privrednih subjekata koji se nalaze na listi sankcija EU.
Šareni svijet
AMERIKANCI PRODAJU IMOVINU ODUZETU OD RUSKIH OLIGARHA: Na aukciji jahta vrijedna 325 miliona dolara
07. Avg. 20250
Svijet
ŠEF RUSKOG ENERGETSKOG DIVA PRONAĐEN MRTAV U SIBIRSKOJ ĆELIJI: Četrdeseta misteriozna smrt oligarha i Putinovih dužnosnika
05. Apr. 20231
Svijet
ŠTA JE RAZLOG: Najmanje pet ruskih oligarha do sada pronađeno mrtvo
30. Apr. 20221
Svijet
RASTE NEZADOVOLJSTVO U RUSIJI: Tajkuni se okreću protiv Putina?
30. Apr. 20221
Ekonomija
NE MOGU VIŠE DA ČEKAJU: Ribari žele što prije u Evropsku uniju
Prije 7 min0
Politika
GRAĐANIN DODIK SE OSVRNUO NA SEDMICU NA IZMAKU: "Imamo dovoljno vremena da..."
Prije 7 min0
Ekonomija
ZBOG ODLUKE EVROPSKE UNIJE: Od naredne godine skuplje pošiljke paketa iz Kine
Prije 12 min0
Politika
BRITANSKI MINISTAR O "DAYTONU": "Nastavljamo da podstičemo konsenzus i kompromis, provedbu reformi i napredak sa..."
Prije 18 min0
Ekonomija
PRIJEDLOG O 13. PLATI I PENZIJI U PROCEDURI: Evo koliko bi zaposleni i penzioneri dobivali...
12. Dec. 20250
Ekonomija
LUKA PLOČE TRAŽI NOVAC OD BH. GIGANTA: Roba u blokadi, dugovi ostali
11. Dec. 20250
Ekonomija
POSAO ZA 160 RADNIKA: Izraelci premještaju proizvodnju iz Turske u BiH, odabrali lokaciju
12. Dec. 20250
Ekonomija
NEZAPAMĆEN SKANDAL TRESE DRŽAVU: Bivši općinski načelnik prodavao Elektroprivredi ukradenu struju
11. Dec. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.