Ekonomija
POZNATI BIZNISMEN I DOSKORAŠNJI POLITIČAR: Milan Radović ponovo na čelu jedne banke
27. Jun. 20240
On navodi da je SNSD dobrovoljno prenio na nivo BiH 80 nadležnosti počevši od tablica, formiranja obavještajnih struktura na državnom nivou do drugih brojnih agencija.
Politika
01. Maj 2022 01. Maj 2022
3
"Najveći problem kada je riječ o vraćanju nadležnosti Republici Srpskoj predstavlja to što su one dobrovoljno prenesene i to upravo od strane SNSD koji u predizborno vrijeme pokreće priče o njihovom vraćanju", kaže Milan Radović, zamjenik predsjednika SDS.
On navodi da je SNSD dobrovoljno prenio na nivo BiH 80 nadležnosti počevši od tablica, formiranja obavještajnih struktura na državnom nivou do drugih brojnih agencija.
"Кada to uradite dobrovoljno i glasate u Parlamentu BiH za takve odluke, a to je radila tadašnja vladajuća koalicija u kojoj je učestvovao SNSD, onda se to, kako tvrdi struka, može vratiti na isti takav način. Da li ćemo dobiti saglasnost bošnjačke i hrvatske strane za to ja čisto sumnjam", navodi Radović, prenosi BN televizija.
On kaže da je očigledno da u BiH sa približavanjem izbora u fokus dolazi problematika koja nije bila prisutna periodu formiranja vlasti na nivou BiH od SNSD-a, SDA i HDZ.
"Prisjetimo se kako je i kada dokument o prihvatanju ANP donesen i poslan u Brisel", napomenuo je Radović.
U izbornim godinama međutim, dodaje on, imamo promjenu ponašanja i taktike u kojoj SNSD, SDA i HDZ jedni drugima nabacuju teme.
"U pitanju je dobro smišljena taktika dugogodišnjih koalicionih partnera kako bi se narodu odvratila pažnja od onih osnovnih životnih pitanja", istakao je Radović.
Ekonomija
POZNATI BIZNISMEN I DOSKORAŠNJI POLITIČAR: Milan Radović ponovo na čelu jedne banke
27. Jun. 20240
Politika
NEZABILJEŽENO DO SADA U BOSNI I HERCEGOVINI: Zastupnik vratio mandat stranci
28. Nov. 20230
Politika
MILAN RADOVIĆ NAPUSTIO SRPSKU DEMOKRATSKU STRANKU: Napušta i politiku, a OVOME će se posvetiti u budućnosti...
16. Nov. 20230
Mini market
A NAKON MITINGOVANJA IDE OTREŽNJENJE: Milan Radović poručio da je Dodikova vlast jedva čekala da prođu izbori da poskupi struja
26. Okt. 20220
Vijesti
GDJE SE ŠETA DODIK: Sastao se s mitropolitom crnogorsko-primorskim Joanikijem, evo o čemu su razgovarali...
Prije 18 min0
Svijet
OPASNO SE ZALJULJALO: Snažan potres u Južnoj Americi, stiglo upozorenje za tsunami
Prije 28 min0
Regija
EU ZAHTIJEVA DISTANCU OD RUSIJE: Šta znači Vučićeva odluka da ode u Moskvu?
Prije 40 min0
Hronika
U SARAJEVSKOM NASELJU: Stariji muškarac preminuo dok je upravljao vozilom
Prije 52 min0
Politika
VOŽD JE NA KOLJENIMA, POTUČEN I OVO SU MU ZADNJI TRZAJI: SIPA nije problem Dodiku – njegov problem je RS koja ga je prerasla
29. Apr. 20250
Politika
"NE ŽELIM FEDERALNIM MEDIJIMA DA PRIUŠTIM OBJAVU DA SU PREMIJERU RS STAVILI LISICE NA RUKE": Višković objasnio zašto je u Sindikat dopraćen s dugim cijevima
01. Maj 20250
Politika
GRADONAČELNIK MOSTARA MARIO KORDIĆ UZBURKAO JAVNOST: "Islamska zajednica zloupotrijebila nacionalnu pripadnost..."
Prije 11h0
Politika
NEVJEROVATNO: Šta je sve predsjednik Naše stranke Edin Forto rekao o Draganu Čoviću i Miloradu Dodiku...
Prije 8h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 3
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.