Ekonomija
NEVJEROVATNO: Devizne rezerve Centralne banke BiH na godišnjem nivou povećane za...
07. Maj 20250
Godišnja stopa rasta ukupnih kredita u martu iznosila je 3,8 posto, nominalno 776,7 miliona KM.
Ekonomija
09. Maj 2022 09. Maj 2022
0
Devizne rezerve Centralne banke BiH na kraju marta iznosile su 15,96 milijardi KM i manje su za 384,8 miliona KM ili 2,4 posto nego u februaru.
Na godišnjem nivou devizne rezerve veće su za 2,32 milijarde KM ili 17 posto, objavila je Centralna banka.
Ukupni krediti domaćim sektorima na kraju marta iznosili su 21,25 milijardi KM i veći su za 195,6 miliona KM ili 0,9 posto u odnosu na prethodni mjesec.
Rast kredita registrovan je kod sektora stanovništva za 85,8 miliona KM ili 0,8 posto te privatnih preduzeća za 144,9 miliona KM ili 1,7 posto.
Smanjenje kredita zabilježeno je kod vladinih institucija za 26,2 miliona KM ili 2,3 posto, javnih preduzeća za 8,6 miliona KM ili 1,7 posto, te ostalih domaćih sektora za 0,3 miliona KM ili 0,2 posto.
Godišnja stopa rasta ukupnih kredita u martu iznosila je 3,8 posto, nominalno 776,7 miliona KM.
Godišnji rast kredita registrovan je kod sektora stanovništva za 555,4 miliona KM ili 5,6 posto, privatnih preduzeća za 269,4 miliona KM ili 3,1 posto te ostalih domaćih sektora za 14 miliona KM ili 9,2 posto.
Smanjenje kreditnog rasta na godišnjem nivou registrovano je kod vladinih institucija za 53,5 miliona KM ili 4,5 posto te nefinansijskih javnih preduzeća za 8,6 miliona KM ili 1,7 posto.
Ekonomija
NEVJEROVATNO: Devizne rezerve Centralne banke BiH na godišnjem nivou povećane za...
07. Maj 20250
Vijesti
CENTRALNA BANKA BiH ODMAH REAGOVALA NA SCHMIDTOVU ODLUKU: Otvoren poseban račun za uplate namijenjene SNSD-u i "Ujedinjenoj Srpskoj"
25. Apr. 20250
Vijesti
DELEGATKINJA AIDA OBUĆA, OTVORENO: "Ništa od nove državne koalicije. Pa, vidjeli ste kako je Konaković jučer pomogao SNSD-u i HDZ-u...!"
23. Apr. 20250
Vijesti
CENTRALNA BANKA NE DA NOVAC ZA "VIADUCT": Neće uplatiti 244 miliona KM sve dok im je ugrožena imovina
23. Apr. 20250
Ekonomija
POČELO OD DANAS: Još jedan grad u BiH uveo neradnu nedjelju
Prije 19 min0
Regija
ZEMLJOTRES POGODIO CRNU GORU: Tlo se treslo i u BiH i Hrvatskoj
Prije 23 min0
Hronika
CRNA NOĆ U SUSJEDSTVU: Među petero poginulih i državljanin BiH
Prije 43 min0
Sport
FK SARAJEVO ODBACUJE OPTUŽBE: Poraz bolan, ali nećemo dozvoliti da se napadaju temeljne vrijednosti kluba
Prije 57 min0
Ekonomija
KATASTROFA U PRELIJEPOM HERCEGOVAČKOM GRADU: Ugašena tekstilna industrija, svim radnicama uručene knjižice i poslane na biro
08. Maj 20250
Ekonomija
SKANDAL NAD SKANDALIMA: Kladionice na spisku najvećih dužnika, ne plaćaju ni porez ni doprinose!
09. Maj 20250
Ekonomija
TREŠNJE U OVOM BH. GRADU SKUPLJE OD MESA: Građani ogorčeni, prodavači se pravdaju lošom godinom
09. Maj 20250
Ekonomija
PIŠI PROPALO: Ovo je lista najvećih dužnika u Federaciji Bosne i Hercegovine, na vrhu je iznenađenje...
09. Maj 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.