Vijesti
VAŽNI SUSRETI U BAKUU: Bećirović u razgovoru sa Michelom kao jedan od uspjeha BiH izdvojio...
12. Nov. 20240
Predsjednik Evropskog vijeća Charles Michel stiže u Sarajevo i Bosnu i Hercegovinu u petak, 20. maja, potvrđeno je portalu RadioSarajevo.ba iz više izvora.
Vijesti
17. Maj 2022 20. Maj 2022
3
Kako je predviđeno, visoki zvaničnik Evropske unije sastat će se istog dana sa članovima Predsjedništva BiH, te posebno sa liderom SNSD-a i članom kolektivnog šefa naše države Miloradom Dodikom.
Također, trebao bi imati sastanak i sa predstavnicima Ureda za borbu protiv korupcije Kantona Sarajevo.
Čelnik Evropskog vijeća bi se, navodno, u našoj zemlji trebao zadržati i u subotu, 21. maja.
Iako, po svemu sudeći, neće biti nove runde razgovora o izbornoj reformi, u javnosti se špekulira da evropski zvaničnici pripremaju zajedničku izjavu o nastavku procesa reformi nakon Općih izbora u BiH.
Time EU, vjerovatno uz insistiranje zvaničnog Zagreba i predsjednika Vlade RH Andreja Plenkovića, želi dobiti stanovite garancije da će proces izborne reforme nastaviti, što je moguće i izlazna varijanta za cijeli nakaradno vođen proces.
Može se, ipak, primijetiti i stanoviti zaokret Plenkovića u odnosu na radikalan pristup proruskog predsjednika Hrvatske Zorana Milanovića. Premijer RH, naime, sada više insistira na dijalogu sa faktorima u Sarajevu, što bi moglo otopliti atmosferu u kojoj se razgovara o važnim pitanjima u našoj zemlji.
Ono što je važnije, uporedo s ovim informacijama stižu i saznanja portala RadioSarajevo.ba da će Michel tražiti od predstavnika HDZ-a BiH da prestanu sa blokadom sredstava potrebnih za organiziranje Općih izbora, jasno, ukoliko žele dobiti stanovite garancije da će se razgovori o izbornoj reformi nastaviti nakon oktobra ove godine. Deblokadu izbornog procesa traže svi demokratski akteri međunarodne zajednice, što je jasno poručeno i sa Vijeća sigurnosti Ujedinjenih nacija.
Vijesti
VAŽNI SUSRETI U BAKUU: Bećirović u razgovoru sa Michelom kao jedan od uspjeha BiH izdvojio...
12. Nov. 20240
Evropa
MICHEL PISAO ČLANICAMA EVROPSKOG VIJEĆA: "Suočeni smo s najvećom sigurnosnom prijetnjom od Drugog svjetskog rata"
19. Mar. 20240
Evropa
CHARLES MICHEL NAKON VELIKOG DOGOVORA EU: "Ovo je poruka da nas Rusija ne može zastrašiti"
01. Feb. 20240
Evropa
CHARLES MICHEL UPOZORAVA: "Ukrajina se ne bi trebala previše nadati u skore pregovore o ulasku u EU"
21. Nov. 20230
Politika
ALTERNATIVNI IZVJEŠTAJ VIJEĆU SIGURNOSTI: Evo šta je Vlada RS napisala u izvještaju koji niko ne čita
Prije 20 min0
Evropa
I OVA ZEMLJA SE NAORUŽAVA: Estonija dobila od SAD-a raketne sisteme HIMARS
Prije 23 min0
Sport
"SB" U SKENDERIJI: Bosna poražena od Ilirije u prvom susretu finala ABA 2 lige (FOTO)
Prije 32 min0
Svijet
PUTIN IZNENADIO IZJAVOM: "To će se desiti prije ili kasnije!"
Prije 35 min0
Vijesti
ŠTA SE DOGAĐA U REPUBLICI SRPSKOJ: Taktička vježba specijalne jedinice MUP-a RS, obavijest građanima...
29. Apr. 20250
Vijesti
DA LI JE OVO ODOBRIO DODIK: SIPA započela operativnu akciju "Istok Dil 2" na području Bijeljine...
29. Apr. 20250
Vijesti
SPAŠAVAJ SE KO MOŽE: Ovo je razlog zbog kojeg je Željka Cvijanović dobila vizu za ulazak u Sjedinjene Američke Države...
28. Apr. 20250
Vijesti
PUKLA DODIKOVA BLOKADA: Ministrica lokalne uprave i samouprave Republike Srpske odazvala se na poziv Tužilaštva BiH...
28. Apr. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 3
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.