Hronika
ZLODJELA VOJNIKA VELJKA BELIVUKA: Procurili jezivi audio zapisi o likvidacijama
17. Dec. 20250
Dodaje se da protiv ovog rješenja okrivljeni i njihovi branioci mogu izjaviti žalbu Apelacionom sudu u Beogradu, u roku od tri dana od dana prijema rešenja.
Hronika
06. Jun. 2022 06. Jun. 2022
0
Кrivično vanpretresno vijeće Višeg suda u Beogradu – Posebno odjeljenje za organizovani kriminal donijelo je rješenje o potvrđivanju optužnice Tužilaštva za organizovani kriminal, koja je podignuta 13. aprila ove godine protiv okrivljenog Veljka Belivuka i drugih, kojom se terete za još dva ubistva.
Odluka Višeg suda u Beogradu donijeta je na sjednici Vijeća održanoj 2. juna 2022. godine, navodi se u saopštenju suda.
„Ispitujući optužnicu Tužilaštva za organizovani kriminal krivično vanpretresno vijeće je stalo na stanovište da dokazi i podaci prikupljeni u dosadašnjem toku postupka, po svom kvalitetu i značaju, pružaju dovoljan osnov za izvođenje zaključka o postojanju opravdane sumnje da su okrivljeni preduzeli radnje iz činjeničnog opisa krivičnog djela koje im se optužnicom stavlja na teret, odnosno da su ispunjeni neophodni materijalni uslovi za optuženje u konkretnom slučaju“, navodi se u saopštenju.
Dodaje se da protiv ovog rješenja okrivljeni i njihovi branioci mogu izjaviti žalbu Apelacionom sudu u Beogradu, u roku od tri dana od dana prijema rješenja.
N1 podsjeća da je Tužilaštvo za organizovani kriminal podiglo j13. aprila novu optužnicu, drugu po redu, protiv Veljka Belivuka, Marka Miljkovića i još 10 pripadnika njihove organizovane kriminalne grupe kojom se terete za ubistvo Nikole Mitića u avgustu 2020. godine i Gorana Mihajlovića u aprilu 2019. godine.
Hronika
ZLODJELA VOJNIKA VELJKA BELIVUKA: Procurili jezivi audio zapisi o likvidacijama
17. Dec. 20250
Regija
OŠTRE OPTUŽBE IZ OPOZICIJE: "Vučić štiti Belivuka kao svog čovjeka, tražit će pomilovanje za njega"
05. Jul. 20250
Hronika
SRBIJI IZRUČEN PRIPADNIK KLANA BELIVUKA, ZVICERA I ŠARIĆA: Tereti se za ubistvo dvojice škaljaraca 2020. u Atini
18. Jun. 20240
Hronika
TERETE SE ZA VIŠE UBISTAVA I OTMICA: Suđenje Veljku Belivuku i članovima njegove kriminalne grupe kreće ispočetka, a ovo je razlog
15. Mar. 20240
Sport
DŽEKO SJAJAN U POBJEDI SCHALKEA: Dvije asistencije i kraj crnog niza
Prije 10 min0
Vijesti
ADNAN ŠTETA SE OGLASIO I OTKRIO NEPOZNATE DETALJE: „Odmah po saznanju da se desila tramvajska nesreća, moja prva rečenica bila je: ‘Ja podnosim ostavku’!”
Prije 16 min0
Vijesti
OVO SU PROCEDURE I ROKOVI: Šta znači ostavka premijera Uka za funkcionisanje kantonalne Vlade
Prije 23 min0
Svijet
HAOS U TEL AVIVU: Trumpov napad na Herzoga izazvao politički zemljotres u Izraelu
Prije 28 min0
Hronika
TRAGEDIJA U BiH: Policajac izvršio samoubistvo
Prije 23h0
Hronika
NIJE SE JAVLJAO NA TELEFON: U Banjaluci pronađeno beživotno tijelo Sedina Mešinovića, šefa Sektora u UIO
13. Feb. 20260
Hronika
NOVI DETALJI TRAGEDIJE U SARAJEVU: Život izgubio talentirani umjetnik, prošle godine imao je izložbu...
13. Feb. 20260
Hronika
TRAMVAJ SMRTI JE IMAO STRUJNI UDAR: Iznesene šokantne informacije o nesreći - "Dobio je ubrzanje, kočnice nisu radile!" (VIDEO)
13. Feb. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.