Hronika
SAOBRAĆAJNA NESREĆA U BiH: Automobil završio na krovu, ima povrijeđenih
08. Avg. 20250
Primijetili su to mladići iz obližnje firme, koji su imali protivpožarne aparate, te je jedan od njih počeo da gasi vatru. U međuvremenu je naišao i kamion čiji je vozač takođe priskočio u pomoć.
Hronika
14. Jun. 2022 14. Jun. 2022
0
Dragan Mandić, naučni saradnik u Poljoprivrednom institutu Republike Srpske i doskorašnji šef Zavoda za strna žita, jučer je u Banjaluci u posljednji momenat izvukao živu glavu iz Golfa koji je nedaleko od ove javne ustanove eksplodirao, a potom se i zapalio, saznaju "Nezavisne novine".
Ova drama događala se oko 8.10 u banjalučkom naselju Lazarevo, nakon što je Mandić na obližnjoj benzinskoj pumpi nasuo plin, prije nego što će krenuti na službeni put za Derventu.
Ni slutio nije da će u jednom momentu doći do eksplozije, nakon čega je vozilo počeo da guta i plamen.
"Dobro sam, mada pod stresom", rekao je Mandić za "Nezavisne novine", te potvrdio da je, doslovno, u zadnji momenat uspio da se spasi iz vozila.
"Nakon baš jake eksplozije, uslijedio je plamen. Ugasio sam auto, raskopčao pojas, uhvatio telefon i torbicu, te dokumente. To sam uspio za pet-šest sekundi, izašao i pobjegao. Malo sam se uplašio, eksplozija me iznenadila, pa onda i plamen. Ja sam samo očekivao kad ćemo bukvalno i auto i ja otići u vazduh. Plinska boca je bila tu. Nisam se opekao, nisam povrijeđen", navodi Mandić.
Primijetili su to mladići iz obližnje firme, koji su imali protivpožarne aparate, te je jedan od njih počeo da gasi vatru. U međuvremenu je naišao i kamion čiji je vozač takođe priskočio u pomoć.
O svemu je obaviještena i policija, a uzrok samozapaljenja će biti utvrđen naknadno.
Hronika
SAOBRAĆAJNA NESREĆA U BiH: Automobil završio na krovu, ima povrijeđenih
08. Avg. 20250
Politika
RALJIĆ PROZVAO STANIVUKOVIĆA ZBOG ULIČNE RASVJETE: "Teško uočiti razliku između ovog tendera i onog za kupovinu zgrade Mileta Radišića"
29. Jul. 20251
Ekonomija
ĐOKO DAVIDOVIĆ JE BIVŠI: Pavgord gradi lamele u centru Banja Luke
26. Jul. 20250
Vijesti
TEGELTIJA POTPISAO ODLUKU: Dodikovom kumu 99 miliona KM za zgradu u Banjoj Luci
24. Jul. 20251
Regija
JEDAN OD NAJVEĆIH SRPSKIH GLUMACA BRUTALNO KAŽNJEN ZBOG VUČIĆA: "Ja ću da ustanem, zgažen, zgromljen, tlačen, na čelične vojske sa…”
Prije 3h0
Kultura
FILM O DOKTORICI KOJA JE OSTALA U GORAŽDU: "Kao čovjek stala je u odbranu čovjeka" (VIDEO)
Prije 3h0
Hronika
DUBAI, DESETINE HILJADA DOLARA I PLAN ZA EVROPU: Kako je afrička moćnica pala u ralje hrvatskog klana
Prije 3h0
Evropa
UPOZORENJE STIGLO IZ EVROPSKE SILE: "Sve je ovo dio rata. Napadi su već počeli"
Prije 3h0
Hronika
OPĆINSKI VIJEĆNIK IZGUBIO BITKU ZA ŽIVOT: Ljekari se dvije sedmice borili za njegov život poslije saobraćajne nesreće, ali nije izdržao
24. Avg. 20260
Hronika
U JEDNOJ SEKUNDI SVE JE NESTALO: Brutalni udar klizišta sravnio granični prijelaz sa zemljom (VIDEO)
Prije 13h0
Hronika
UBIO TINEJDŽERICU (17), STAVIO JE U KOFER I POKUŠAO POBJEĆI IZ ZEMLJE, SADA JE PRVI PUT PROGOVORIO: "Pustite me"
24. Avg. 20260
Hronika
HAOS ZBOG SNIMKA U FOČI: Menadžer mu oteo telefon, gost mu potom slomio nos
25. Avg. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.