Sport
HISTORIJSKI USPJEH: Tri zlata za Bosnu i Hercegovinu, zapamtite ova imena
26. Avg. 20250
Judo tim Bosne i Hercegovine osvojio je prvo mjesto na Balkanskom prvenstvu održanom proteklog vikenda u Bugarskoj.
Sport
18. Jul. 2022 18. Jul. 2022
0
Judo tim Bosne i Hercegovine osvojio je prvo mjesto na Balkanskom prvenstvu održanom proteklog vikenda u Bugarskoj.
Predstavnici naše zemlje ostvarili su pobjede nad svim ekipama maksimalnim rezultatom 4:0, a u finalnom bloku porazili su ekipe Turske i Crne Gore. Ukupno je osvojeno 15 medalja, od čega dvije zlatne, tri srebrene i 10 bronzanih.
Zlatne medalje osvojili su Aleksandra Samardžić u kategoriji do 70 kilograma, i Toni Miletić u kategoriji do 90 kilograma. Srebreni su bili Anđela Samardžić u kategoriji do 57 kilograma, Božidar Vučurević u kategoriji do 81 kilogram i Sofija Pajić u kategoriji do 70 kilograma.
Bronzane medalje osvojili su Marko Rosuljaš -60kg, Milkica Đurić -48kg, Andrea Simović +78kg, Borjana Marjanac +78kg, Sandra Popović -52kg, Vuk Divljan -73kg, Džejla Kožljak -63kg, Ognjen Gazdić -100kg, Lana Lubura -78kg i Patrik Savić +100kg.
Osim odličnih rezultata ostvarenih od strane naših judoka na Balkanskom prvenstvu, na istovremeno održanom kongresu Balkanske judo asocijacije (BJA) za predsjednika u četverogodišnjem mandatu izabran je prof. dr. Branislav Crnogorac, predsjednik Judo saveza BiH i selektor naše reprezentacije.
"Ponosan sam što je moja malenkost izabrana u konkurenciji pored proslavljenog judo reprezentativca i bivšeg prvaka svijeta Dragomira Bećanovića iz Crne Gore. Glasanje je provedeno u tajnosti uz poštivanje demokratskih procedura, a nakon izbora imao sam čast kao novi predsjednik govoriti u ime BJA i otvoriti ovo natjecanje", kazao je Crnogorac.
Judo savez BiH nastavlja sa sjajnim rezultatima i aktivnostima, pa se uveliko vrše pripreme za predstojeće Svjetsko judo prvenstvo za kadete koje će biti održano u našoj zemlji u augustu.
Sport
HISTORIJSKI USPJEH: Tri zlata za Bosnu i Hercegovinu, zapamtite ova imena
26. Avg. 20250
Sport
PONOS BOSNE I HERCEGOVINE: Aleksandra Samardžić osvojila bronzanu medalju na judo grand prix turniru u Austriji
10. Mar. 20240
Sport
MOSTARCI MEĐU SVJETSKOM ELITOM: Za kratko vrijeme veliki rezultati
02. Mar. 20240
Sport
NEVJEROVATNA SUDBINA: Nikola Pljevaljčić jučer osvojio zlato za BiH, danas otišao na prekookeanski brod kako bi zaradio koru hljeba
18. Sep. 20230
Vijesti
POTRES U JADRANU: Osjetio se i u našoj zemlji - "Dobro je zdrmo!"
Prije 51 min0
Politika
IVO KOMŠIĆ PRAVDA SVOJU RANIJU IZJAVU: "Jeste Schmidt udaljio Čovića od Dodika jedno vrijeme, ali...!"
Prije 1h0
Regija
APSURDNE OPTUŽBE RUSKOG DIKTATORA: "Zapad je rastrgao Srbe!"
Prije 1h0
Sport
NAKON BARCELONE, I REAL SE ZAMALO OBRUKAO: Jedva su prošli trećeligaša u Kupu kralja
Prije 1h0
Sport
VRIJEME JE ZA ODLAZAK: Esmir Bajraktarević sada konačno zna na čemu je...
Prije 20h1
Sport
POKRENUO LAVINU KOMENTARA: Sin Donalda Trumpa pomenuo Novaka Đokovića zbog masakra u Australiji
15. Dec. 20251
Sport
ZLATKO DALIĆ KUPIO ZEMLJIŠTE ZA 450 000 EURA: Mnoge će iznenaditi gdje se nalazi
Prije 12h0
Sport
NJEMAČKI MEDIJ PIŠE O MIRONU MUSLIĆU: "Udahnuo je energiju, disciplinu i vjeru, a Schalke je od kluba u krizi postao lider koji..."
16. Dec. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.