Regija
ALEKSANDAR VULIN NAJAVLJUJE KRIVIČNE PRIJAVE: Zabrana ulaska u Srbiju pojedinim učesnicima Europride
22. Sep. 20222
Razlog je bezbjednost, jer je za taj dan zakazan kontraskup i postoji opasnost od sukoba te dvije grupe.
Regija
13. Sep. 2022
0
Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srbije zabranilo je održavanje Parade ponosa, šetnje u okviru Europridea 2022, koja je bila zakazana za subotu, 17. septembra, saznaje N1.
Razlog je bezbjednost, jer je za taj dan zakazan kontraskup i postoji opasnost od sukoba te dvije grupe.
Kako je javila reporterka N1, nije poznato da li se zabranjuje bilo kakvo okupljanje ili konkretna šetnja i ruta koju su organizatori Evroprajda prvo prijavili, od Skupštine do Kalemegdana.
Govorilo se kasnije i o Tašmajdanu kao završnoj tački.
Nejasno je da li će biti zabranjena ta ruta ili će biti moguće održavanje, samo drugačije rute.
Konferencija za novinare organizatora Evroprajda zakazana je u 17.30 sati u Beogradu.
Podsjetimo, Europride je počeo jučer zvaničnim podizanjem zastave ispred Palate Srbije.
Iako se očekivala ovakva odluka MUP-a, koordinator Evroprajda Goran Miletić kazao je da nema dilemu da će šetnje biti.
„Sve dok nema odluke o zabrani šetnja je dozvoljena, nema ničeg suprotnog, ukoliko bi se eventualno desilo da šetnja bude zabranjena to više nije naša nadležnost, mi nismo više organizatori, taj skup onda više ne postoji i svi skupovi koji će se desiti onda u gradu, okupljanja koja će biti spontana ili najavljena, oni su nešto drugo, a ja verujem da će mnogo onih koji će tada želeti da iskažu protest zbog zabrane se okupiti, tako da je okupljanje u 17 časova neminovno i mi smatramo da je mnogo bolje da dođe do nekog razgovora, rešenja, koje će biti dobro za sve“, kazao je Miletić.
Organizatori su poručili da će šetati u svakom slučaju, te da je sramota što država ne dozvoljava svojim građanima da ostvare svoja prava i slobode.
Dolazak je najavio veliki broj predstavnika organizacija iz EU, a Vučićev pokušaj otkazivanja ove manifestacije osudila brojna EU tijela.
Regija
ALEKSANDAR VULIN NAJAVLJUJE KRIVIČNE PRIJAVE: Zabrana ulaska u Srbiju pojedinim učesnicima Europride
22. Sep. 20222
Regija
„UDARALI SU ME FLAŠAMA PO GLAVI…“: Brutalan napad na albanskog aktivistu u centru Beogradu
18. Sep. 20222
Regija
ANA BRNABIĆ O EUROPRIDEU: "Pokazali smo da je Srbija..."
17. Sep. 20225
Regija
VULIN SE POSIPA PEPELOM: "MUP nije dozvolio Europride šetnju, već je samo osiguravao učesnike"
17. Sep. 20221
Rat u zalivu
DESANT NA OTVORENOM MORU: Američke trupe zauzele brodove osumnjičene za veze s Iranom (VIDEO)
Prije 11 min0
Show
GOLA KAO OD MAJKE ROĐENA: Jennifer Lopez skinula sve sa sebe, pa najnovijom slikom napravila pometnju na društvenim mrežama (FOTO)
Prije 22 min0
Vijesti
OTKRIVENA IMENA STRADALIH ZENIČANA: Među njima je i poznata doktorica maksilofacijalne hirurgije
Prije 40 min0
SP 2026
ENGLEZI U ŠOKU: Pismo koje je Gianni Infantino uputio Argentini izazvalo opći bijes u Britaniji
Prije 48 min0
Regija
"U HRVATSKOJ SE DOGAĐA ISTO ŠTO I U DUBAIJU", ČEŠKI MEDIJI ZVONE NA UZBUNU: "Ovo je upozorenje našim građanima"
Prije 7h0
Regija
DOVODIO KRVNIKA BOŠNJAKA NA SVOJA PREDAVANJA: Najkontroverzniji hrvatski svećenik upravo je unaprijeđen!
23. Jul. 20261
Regija
"SKLONI SE ILI LETIŠ U MORE": Skandalozan napad na oca pred dvoje male djece zbog mjesta na plaži
24. Jul. 20261
Regija
"KOSOVO JE DIO NAŠE DOMOVINE": Vučić pred mladim časnicima poslao poruke o vojsci i Srbiji
Prije 23h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.