Vijesti
NEKA SE SPREMI STEVANDIĆ: Ruka pravde sporo ide — ali kad stigne, ona ne udara narod
Prije 19 min0
Hifa Petrol u ponudi za preuzimanje nudi 6,80 KM po dionici, ciljajući na 281.184 dionice Pobjede Tešanj, što predstavlja 59,9264 posto udjela, naveo je ponuđač u podnesku Sarajevskoj berzi.
Ekonomija
20. Okt. 2022
0
Distributer naftnih derivata Hifa Petrol, čiji je vlasnik tešanjski poduzetnik Ahmed Ahmetlić, objavio je u četvrtak da je pokrenuo ponudu za preuzimanje dobavljača hidraulične opreme Pobjeda Tešanj. Hifa Petrol u ponudi za preuzimanje nudi 6,80 KM po dionici, ciljajući na 281.184 dionice Pobjede Tešanj, što predstavlja 59,9264 posto udjela, naveo je ponuđač u podnesku Sarajevskoj berzi. Ponuda vrijedi 28 dana od dana objave. Osnovni kapital Pobjede Tešanj od 18,8 miliona maraka podijeljen je na 469.215 dionica nominalne vrijednosti po 40 KM. Hifa Petrol trenutno posjeduje 37.928 dionica, što predstavlja 8 posto udjela. Najveći dioničari Pobjede Tešanj su Ahmed Ahmetlić sa 11,7 posto, Muharem Ahmetlić sa 10,2 posto te Ibrahim Hozić sa 10,1 posto, pokazuju podaci Berze ažurirani 14. oktobra. Dionicama Pobjede Tešanj posljednji su put trgovano na Sarajevskoj berzi 4. maja a cijena je bila 19 KM.
Vijesti
NEKA SE SPREMI STEVANDIĆ: Ruka pravde sporo ide — ali kad stigne, ona ne udara narod
Prije 19 min0
Estrada
OVO JE SUPRUGA SAŠE MATIĆA KOJA SE RIJETKO POJAVLJUJE U MEDIJIMA: "Zajednički prijatelj nas je upoznao..."
Prije 21 min0
Politika
ISTEKAO ROK U KOJEM JE MINISTAR AMIDŽIĆ TREBAO POTPISATI ODLUKU: Još je nejasno hoće li SNSD učestvovati na...
Prije 35 min0
Šareni svijet
HAOS NA EUROBASKETU POSLIJE UTAKMICE TURSKE I GRČKE: Policija morala hitno da reaguje (VIDEO)
Prije 36 min0
Ekonomija
VUČIĆEV BARUT NIJE POTREBAN: Bh. kompanija može riješiti problem opskrbe "Igmana" za samo...
11. Sep. 20251
Ekonomija
ODLUKA JE PALA: Američki biznismen dobio državljanstvo BiH, član je Upravnog odbora...
10. Sep. 20251
Ekonomija
UNATOČ POBUNI GRAĐANA: Kompanija hrvatskog ministra gradit će se u Bosni i Hercegovini, stigla dozvola...
Prije 17h0
Ekonomija
SZIJJARTO POTVRDIO DA SE MAĐARSKA PREDOMISLILA OKO UVOZA GASA SA ZAPADA: Sporazum predviđa isporuku...
10. Sep. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.