Politika
DRAMA U SDS-u DANAS BI MOGLA KULMINIRATI U DOBOJU: Predsjednik te stranke ne da fotelju tako lako, obilazio je...
Prije 18 min0
Udio stanovnika u povoljnoj finansijskoj poziciji bio je u devet zemalja manji u drugom kvartalu nego na početku godine, a u Italiji je bio gotovo nepromijenjen.
Ekonomija
28. Nov. 2022
0
Sve više Evropljana teže spaja kraj s krajem zbog rasta cijena koje im nagrizaju primanja, pokazao je u ponedjeljak izvještaj evropskog statističkog ureda.
Udio građana koji teško pokrivaju osnovne troškove porastao je u drugom tromjesečju u odnosu na prethodna tri mjeseca u osam od 10 zemalja EU-a obuhvaćenih istraživanjem, navodi Eurostat.
Smanjen je samo u Sloveniji i Finskoj.
Podatke su Eurostatu dostavile Belgija, Bugarska, Irska, Francuska, Italija, Luksemburg, Austrija, Slovenija, Slovačka i Finska.
Najteže je u drugom tromjesečju, prema Eurostatu dostupnim podacima, bilo u Bugarskoj gdje je čak 39,8 posto ispitanika jako teško ili teško spajalo kraj s krajem.
U grupi zemalja s više od 20 posto ispitanika koji teško pokrivaju osnovne troškove svrstale su se i Slovačka, Italija i Francuska.
Najmanji je njihov udio bio u Finskoj gdje je iznosio 11 posto, prenosi Hina.
Istraživanje je pokazalo i da čak 40,5 posto Finaca vrlo lako ili lako pokriva osnovne troškove.
Slijede Austrija i Francuska gdje nešto manje od četvrtine ispitanika nije imalo problema s finansiranjem osnovnih potreba.
Najmanji je njihov udio bio u Bugarskoj gdje je iznosio nešto više od tri posto.
Udio stanovnika u povoljnoj finansijskoj poziciji bio je u devet zemalja manji u drugom kvartalu nego na početku godine, a u Italiji je bio gotovo nepromijenjen.
Najviše se smanjio u Sloveniji i Austriji, za 4,4 odnosno četiri postotna boda.
Većina ispitanika navela je da su im prihodi u promatranom razdoblju bili nepromijenjeni ili su čak porasli, napominje Eurostat.
Politika
DRAMA U SDS-u DANAS BI MOGLA KULMINIRATI U DOBOJU: Predsjednik te stranke ne da fotelju tako lako, obilazio je...
Prije 18 min0
Vijesti
OD PLANIRANJA DO IZVRŠILACA GENOCIDA: „UN priznaje genocid, Beograd ga negira"
Prije 22 min0
Vijesti
REPORTAŽA FRANCUSKOG LE MONDEA: "Samo vilica od sina - Srebrenica još uvijek sahranjuje svoju djecu"
Prije 28 min0
HiTec
TAJNE KOSMOSA I NAUČNA OTKRIĆA: Svemirski led je puno čudniji nego što smo očekivali
Prije 32 min0
Ekonomija
DA LI JE OVO POČETAK KRAJA: Njemački gigant u problemima, otpremnine idu do 150.000 eura
11. Jul. 20250
Ekonomija
BILL GATES ZA SAMO NEKOLIKO DANA IZGUBIO 51 MILIJARDU DOLARA: Razlog je samo JEDNA ODLUKA koju je napravio
Prije 16h0
Ekonomija
ODABRATI OVAJ KRAJ NAŠE DRŽAVE ZA GODIŠNJI ODMOR PUN JE POGODAK: "Ovo je najljepša i očaravajuća rijeka" (VIDEO)
Prije 4h0
Ekonomija
NEZAKONITO BOGAĆENJE: Federacija BiH osniva ured za zapljenu imovine
Prije 19h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.