 
                            
                        Vijesti
IVANA MARIĆ SE OGLASILA NAKON PRELASKA MAJE DRAGOJEVIĆ STOJIĆ U PDP: "Draško skuplja preletače iz SDS-a zbog novog Ustava?!"
23. Mar. 20250
Ne stišavaju se reakcije nakon izbora Kolegija Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH
Mini market
02. Dec. 2022
2
Odluka lidera HDZ-a BiH da predloži bivšeg predsjednika Federacije BiH Marinka Čavaru izazvala je brojne reakcije na društvenim mrežama.
Sve je komentirala i politička analitičarka Ivana Marić.
-Dragan Čović stalno priča o Evropskim vrijednostima i značaju članstva Bosne i Hercegovine u Evropskoj uniji.
Da to zaista misli ne bi predložio čovjeka sa američke "crne liste" za Kolegij Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH. Mogao je održati svoje obećanje o uključivanju žena i to mjesto prepustiti Darijani Filipović, koja je dobila najviše glasova", poručila je Ivana Marić.
Podsjetimo, jučer je okončan izbor članova Kolegija Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH.
Marinko Čavara (HDZ) izabran za člana Kolegija Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH. Za su glasali zastupnici Osmorke, HDZ-a i SNSD-a-
Protiv su bili SDA, SDS, DF i Sabina Ćudić iz Naše stranke.
Inače, predloženo rukovodstvo Predstavničkog doma PS BIH činili su kandidat Naroda i pravde Denis Zvizdić, SNSD je predložio Nebojšu Radmanovića, a HDZ BiH Marinka Čavaru.
Zvizdić je izabran sa 24 glasa ZA, 16 PROTIV, i 1 suzdržanim
Čavara je izabran sa 23 glasa ZA, 18 PROTIV i nula suzdržanih.
Radmanović je izabran sa 23 glasa, dok je protiv bilo 18 zastupnika.
Na osnovu glasanja sasvim je jasna parlamentarna većina: Osmorka, HDZ, SNSD sa 23 zastupnika.
(SB)
 
                            
                        Vijesti
IVANA MARIĆ SE OGLASILA NAKON PRELASKA MAJE DRAGOJEVIĆ STOJIĆ U PDP: "Draško skuplja preletače iz SDS-a zbog novog Ustava?!"
23. Mar. 20250
 
                            
                        Politika
„SB“ INTERVJU / POLITIČKA ANALITIČARKA IVANA MARIĆ: „Izetbegović ponovo traži opravdanje za sumnjive radnje partijskih suboraca, Komšićev DF je doživio debakl, a Čović je u velikim problemima…“
08. Okt. 20243
 
                            
                        Politika
POLITIČKA ANALITIČARKA IVANA MARIĆ ZA „SB“: Lokalni izbori nose velika iznenađenja, Trojka je u problemima…
26. Sep. 202410
 
                            
                        Vijesti
REAGOVALE ŽENE SDA KANTONA SARAJEVO: "Kada linčuje Ivana to je sloboda govora, a kada se opominje Ivana, tada je to govor mržnje"
18. Avg. 20240
Mini market
MANDIĆ O OSIPANJU KADROVA NiP-a: "Sve što sam imao reći o Ademoviću..."
Prije 11 min0
Politika
ODGOVOR NA MANIPULACIJE MIRE KOVAČA: "Nije Tuđman u Dejtonu bio "neoprezan" već nezainteresovan za probleme bh. Hrvata!"
Prije 33 min0
Regija
ČLAN SOCIJALISTIČKE STRANKE: U 72. godini preminuo bivši albanski premijer
Prije 41 min0
Vijesti
SVIMA SRETNA LICA: NES dobio biše od 50 novih članova, dobrodošlicu im poželio Ogrešević
Prije 41 min0
Mini market
DODIKOV ČOVJEK JEDAN JE OD NAJBOGATIJIH POLITIČARA: Gradonačelnik Istočnog Sarajeva 'ne zna šta ima'
28. Okt. 20250
Mini market
NIKOLA ŠPIRIĆ UZBURKAO JAVNOST: "Raspolažem informacijama da će se Schmidt povući uz obrazloženje..."
30. Okt. 20251
Mini market
"KO SE ODREKAO ŠPIRIĆA...": Burne reakcije nakon istupa Ane Trišić Babić...
30. Okt. 20250
Mini market
VUKANOVIĆ IMA NOVA SAZNANJA: "Nakon Vučićevog napada na Dodika, jasno je koliko je sati..."
30. Okt. 20252
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.