Ekonomija
U BOSNI I HERCEGOVINI ZATVORILI OBJEKTE: Svjetski lanac brze hrane objavio nevjerovatne rezultate...
12. Feb. 20260
McDonald's restoran u Titovoj ulici u Sarajevu morat će zatvoriti do kraja ovog mjeseca.
Ekonomija
03. Dec. 2022 03. Dec. 2022
0
McDonald's restoran u Titovoj ulici u Sarajevu morat će zatvoriti do kraja ovo mjeseca zbog neplaćanja kirije, piše Raport.
Rezultat je to drugostepene presude Kantonalnog suda u Sarajevu čine je ta stvar postala pravosnažna.
Naime, kompanija Gliese 581g d.o.o., čiji je vlasnik Haris Ihtijarević, ima licencu da zastupna najveći svjetski restoran brze hrane.
Oni su sklopili ugovor s Raiffeisen bankom o zakupu poslovnog prostora u centru Sarajeva.
Međutim, iz nekog razloga McDonald's odnosno Ihtijarevićeva kompanija nije plaćala kiriju.
Raiffeisen banka cijelu slučaj stavila je pred sud i dobila spor. Sad kompanija Gliese 581g mora isplatiti kirije za 2015. i 2016 godinu te zatezne kamate.
Sve ukupno će izaći na oko 1,2 miliona KM, a uz to ide i "deložacija" McDonaldsa.
Prema drugostepenoj presudi, kompanija koja ima licencu McDonald'sa žalila se između ostalog jer su oni uložili u objekat.
Međutim, kako se navodi, u ugovoru je predviđeno da Gliese 581g kiriju počne plaćati tek nakon 8 mjeseci.

Također, utvrđeno je da se u ugovoru navodi da adaptaciju prostora kompanija radi na svoj vlastiti rizik, te da Raifeisen banka nema ništa s tim.
Zbog toga je sud i odbio takve argumente, kao i onaj u kojem se bivša uprava Raffeisen banke sumnjiči za pranje novca.
Sud je i taj argument odbio.
Ekonomija
U BOSNI I HERCEGOVINI ZATVORILI OBJEKTE: Svjetski lanac brze hrane objavio nevjerovatne rezultate...
12. Feb. 20260
Ekonomija
BOJKOT DAJE UČINAK; MCDONALD'S BILJEŽI ZNAČAJAN UDAR NA POSLOVANJE ZBOG SUKOBA U PALESTINI: "Sve je to posljedica dezinformacija"
05. Jan. 20241
Evropa
ISPRAVKA: Protest ispred McDonald’sa u Francuskoj nema veze s Gazom
25. Nov. 20230
Ekonomija
UMJESTO McDONALD`SA: Bh. brend otvara nekoliko objekata u Sarajevu, posao za 88 novih radnika...
28. Apr. 20230
Sjećanje
800 BORACA, DEVET ODREDA: Danas je 27. juli - Dan ustanka naroda i narodnosti BiH protiv fašizma
Prije 10 min0
Sport
STIŽE KAO SLOBODAN IGRAČ: Zaboravljeni "Zmaj" ima novi klub
Prije 20 min0
Društvo
ZOVU GA FOJNIČKI ROBINZON: Mujo živi sam u tri kuće, a dvije je sam napravio i to od drveta, voza ih gdje poželi (VIDEO)
Prije 20 min0
Sport
GDJE ĆE ALAJBEGOVIĆ: Chelsea nudi više novca, ali Juve ima bolju ponudu
Prije 27 min0
Ekonomija
POKREĆE SE VELIKI PROJEKT U BiH: Cesta duga 180 kilometara povezala bi sedam gradova
26. Jul. 20260
Ekonomija
UDAR NA DŽEP: Vozačima se preporučuje da ako mogu odmah odu na benzinske pumpe
25. Jul. 20260
Ekonomija
SRBIN SE ZAPOSLIO NA JADRANU, ŠOKIRAO SE KAD JE VIDIO ŠTA TRAŽE OD NJEGA: "Trebao sam odmah otići"
Prije 21h0
Ekonomija
BLOKIRAN PROJEKAT OD 23 MILIONA KM: Gradilište brze ceste kod Sarajeva zaraslo u korov (VIDEO)
26. Jul. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.