Politika
MUAMER BANDIĆ PIŠE: "Diplomatski debakl u Sarajevu, ostajemo bez države"
Prije 11 min0
“Prosječna neto plaća za početnu poziciju iznosi oko 930 eura".
Ekonomija
18. Jan. 2023 18. Jan. 2023
0
Nakon što je Bosna i Hercegovina ostala bez restorana brze hrane svjetskog brenda McDonald's jer je domaća kompanija izgubila licencu, za radnike koji su ostali bez posla stiže ponuda iz susjedne Hrvatske.
Kako su za N1 odgovorili iz kompanije Globalna hrana koja je vlasnik franšize za McDonald's u Hrvatskoj, a koja ima više od tri hiljade uposlenih, prijave radnika koji su radili u bh. kompaniji koja je bila nosilac dozvole ovog svjetskog lanca su itekako dobrodošle.
“U McDonald'su Hrvatska svi kandidati imaju jednaka prava na zaposlenje, s obzirom na kvalifikacije i trenutnu potražnju za djelatnicima. Baš zato ćemo svaku potencijalnu prijavu zainteresiranih kolega iz Bosne i Hercegovine uzeti u obzir te im pri tome pomoći u rješavanju radnih dozvola”, kažu oni.
Ono što sve interesuje su finansijski uslovi, a N1 je dobio odgovor i na to pitanje.
“Prosječna neto plaća za početnu poziciju iznosi oko 930 eura, a osiguravamo i kontinuiranu edukaciju, treninge te fleksibilno radno vrijeme”, objasnili su iz firme Globalna hrana.
Javnost u BiH nikada nije zvanično dobila informaciju zbog čega su zatvoreni restorani McDonald'sa u našoj državi izuzev što je jedino poznato da kompanija koja je bila nosilac franšize nije plaćala kiriju za prostor u centru Sarajeva austrijskoj banci i sa kojeg je danas počelo skidanje amblema McDonald's.
Sarajevsko javno komunalno preduzeće “Vodovod i kanalizacija” saopćilo je firma koja je bila nosilac franšize McDonald'sa duguje više od 12.000 KM na osnovu računa za vodu i odvodnju.
Poslovanjem McDonald'sa odnosno firme koja je imala franšizu bavili su se i evropski mediji.
„Kap koja je prelila čašu u američkom sjedištu vjerovatno je bio direktorov službeni automobil. Ihtijarević se počastio ni manje ni više nego Bentleyjem kao vozilom. Navodno je iznajmio engleski luksuzni automobil o trošku McDonald'sa”, piše „Kleine Zeitung”.
Ekonomisti su ranije navodili razloge zbog čega je oduzeta licenca za McDonald's i kakva se time poruka šalje ostalim stranim investitorima koji, kako tvrde, traže političku i pravnu stabilnost koje očito u BiH nema.
Politika
MUAMER BANDIĆ PIŠE: "Diplomatski debakl u Sarajevu, ostajemo bez države"
Prije 11 min0
Rat u zalivu
OČI UPRTE U GAZU: Oglasio se Netanyahu i otkrio ime Hamasovog vođe kojeg su targetirali (VIDEO)
Prije 11 min0
Regija
MIRO BULJ UDARIO NA BOBANA I PLENKOVIĆA: "Ovo nam nisu radili ni komunisti, ni fašisti, ni okupatori od Osmanlija..." (VIDEO)
Prije 15 min0
Hronika
DIREKTOR ČAPLJINSKE ŠKOLE NAMJEŠTAO KONKURSE: Kandidatkinji 'ukrao' 11 godina radnog staža
Prije 19 min0
Ekonomija
NA POMOLU JE VELIKA AKVIZICIJA: Zaoštrila se borba za preuzimanje banke koja posluje i u BiH...
14. Maj 20260
Ekonomija
SCHMIDT ODLAZI PUNIH DŽEPOVA: Evo koliko je novca zaradio visoki predstavnik za 5 godina mandata
12. Maj 20260
Ekonomija
ŠTA SE IZA BRDA VALJA: Ko stoji iza kompanije koja masovno kupuje medije u Bosni i Hercegovini i regionu...
Prije 13h0
Ekonomija
BH. FIRMA VRIJEDNA PREKO MILIJARDU KM IZLAZI NA BERZU: Prodaje se milionski udio
14. Maj 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.