LIJEPE VIJESTI IZ ITALIJE: Elvedina Muzaferija osvojila nove bodove u Svjetskom kupu

Muzaferija je utrku završila na 28. mjestu. Iza sebe je ostavila 13 skijašica, dok njih sedam nije ni završilo utrku.

• 21. Jan. 2023

• 1

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija ponovo je osvojila bodove u Svjetskom kupu nakon što je danas vrlo dobro odvozila utrku u italijanskoj Crotini D'Ampezzo.

Elvedina je imala vrijeme 1:06,37 te je za pobjednicom zaostala 1,64 sekundu.

Ovo su našoj skijašici ujedno prvi bodovi u spustu nakon što je prethodno također tri boda osvojila u superveleslalomu.

U kategoriji spusta nalazi se na 44. mjestu s tri boda, a u generalnom poretku najboljih skijašica svijeta nalazi se na 105. poziciji sa šest osvojenih bodova.

Inače, na današnjoj utrci u Italiji slavila je Slovenka Ilka Štuhev koja je imala vrijeme 1:04.73.

Na pobjedničkom postolju još su se našle Lie Kajsa Vickhoff iz Norveške i Elena Curtoni iz Italije.