Svijet
PANIKA NA PACIFIKU: Japan u strahu od Kine ulaže 314 milijardi dolara u odbranu
17. Dec. 20220
"Povrede zračnog prostora stranim bespilotnim izvidničkim balonima i drugim sredstvima potpuno su neprihvatljive", stoji nadalje u saopćenju.
Svijet
15. Feb. 2023 15. Feb. 2023
2
Nova analiza neidentificiranih letećih objekata koji su letjeli iznad japanskog zračnog prostora posljednjih godina "snažno" sugerira da su to bili kineski špijunski baloni, objavilo je japansko ministarstvo odbrane.
"Nakon daljnje analize specifičnih letećih objekata u obliku balona, prethodno identificiranih u japanskom zračnom prostoru, uključujući one iz novembra 2019., juna 2020. i septembra 2021., zaključili smo da se za balone snažno pretpostavlja da su izviđački baloni, bespilotne letjelice koje je poslala Kina“, navodi se u izjavi japanskog ministarstva.
Tokio je također "odlučno zatražio od kineske vlade da potvrdi činjenice" o incidentu i "da se takva situacija ne ponovi u budućnosti", navodi se.
"Povrede zračnog prostora stranim bespilotnim izvidničkim balonima i drugim sredstvima potpuno su neprihvatljive", stoji nadalje u saopćenju.
Japan je prošle sedmice objavio da preispituje niz incidenata koji uključuju neidentificirane leteće objekte nakon što je kineski špijunski balon, koji su oborile Sjedinjene Države, preletio američki teritorij.
Nakon ovog incidenta, američka vojska prilagodila je postavke radara kako bi detektirala manje objekte koji se sporije kreću i otkrila tri druge neidentificirane letjelice za koje je predsjednik Joe Biden naredio obaranje: jednu iznad Aljaske, drugu iznad Kanade i treću iznad jezera Huron u Michiganu.
Svijet
PANIKA NA PACIFIKU: Japan u strahu od Kine ulaže 314 milijardi dolara u odbranu
17. Dec. 20220
Svijet
NAPETOST RASTE: Rusija rasporedila raketni sistem u blizini Japana...
06. Dec. 20223
Sport
BITKA ZA MUNDIJAL: Japanski selektor poručio da mogu pobijediti Hrvatsku
04. Dec. 20220
Sport
USIJANJE NA INTERNETU NAKON SLAVLJA JAPANA: "Utakmica je namještena. Oni su odlučili izgubiti…"
02. Dec. 20220
Hronika
TEŠKA NESREĆA NA PUTU SARAJEVO-TUZLA: Smrtno stradala jedna osoba
Prije 15 min0
Vijesti
DENIS BEĆIROVIĆ, ČLAN PREDSJEDNIŠTVA BiH: "Sankcije EU prema Dodiku trebaju biti pooštrene..."
Prije 21 min3
Show
OVO MORATE VIDJETI I ČUTI: Nevjerovatno je šta pjevač može svojim glasom...
Prije 27 min0
Društvo
STRUČNO OSPOSOBLJAVANJE: Zakon o dualnom obrazovanju u KS uskoro bi trebao ugledati svjetlo dana
Prije 31 min0
Svijet
CURE DETALJI SPEKTAKULARNOG BIJEGA: Moćnog Rusa kojeg su tražili Amerikanci iz pritvora izvukli Srbi...
01. Jun. 20230
Svijet
KATASTROFALNE BROJKE, PUTIN ZASLUŽUJE DA MU RUSI SUDE: "Samo je tokom bitke za Bahmut izgubio čak..."
Prije 13h1
Svijet
OVO SU DRONOVI KOJI SU RAZBJESNILI PUTINA: Moskvu zasulo više od 30 njih, grad u kojem se proizvode otkriva sve (FOTO/VIDEO)
30. Maj 20231
Svijet
SOLOVLJEV I PRIGOŽIN POLUDJELI NAKON NAPADA DRONOVIMA NA MOSKVU: "Stoko smrdljiva, izvucite gu**** iz kancelarija!" (VIDEO)
30. Maj 20231
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.