Jeste li znali
VOLJELI SU GA OD VARDARA PA DO TRIGLAVA, BRILJIRAO JE I U SARAJEVU: Kako su legendarnog glumca brutalno ubili u Beogradu i zašto je sve zataškano….
04. Feb. 20231
Opisao ga je kao "darovitog glumca koji je osvojio mnoge pozornice u Izraelu i inozemstvu, svojom prisutnošću ispunio kinoplatna i iznad svega duboko ušao u srca ljudi".
Kultura
09. Mar. 2023
0
U dobi od 87 godina preminuo je čuveni glumac Chaim Topol, zvijezda filma Guslač na krovu.
Topol je najpoznatiji po ulozi Tevyea u popularnom mjuziklu, za koju je zaradio i nominaciju za Oscara. Njegovu smrt potvrdio je u srijedu izraelski predsjednik Isaac Herzog u objavi na Twitteru, u kojoj je napisao da je Topol bio "jedan od divova izraelske kulture".
Opisao ga je kao "darovitog glumca koji je osvojio mnoge pozornice u Izraelu i inozemstvu, svojom prisutnošću ispunio kinoplatna i iznad svega duboko ušao u srca ljudi". Glumcu kojem je prošle godine dijagnosticirana demencija rođen je 1935. u radničkoj četvrti Tel Aviva. Topolova karijera uzletjela je nakon što je glumio glavni lik u izraelskoj komediji Sallah Shabati iz 1964., za što je osvojio i Zlatni globus. Drugi Zlatni globus osvojio je 1971. za glavnu ulogu u mjuziklu Guslač na krovu, koji je adaptiran za filmsko platno nakon što je Topel glumio i u uspješnoj predstavi na londonskom West Endu.Jeste li znali
VOLJELI SU GA OD VARDARA PA DO TRIGLAVA, BRILJIRAO JE I U SARAJEVU: Kako su legendarnog glumca brutalno ubili u Beogradu i zašto je sve zataškano….
04. Feb. 20231
Kultura
PREMINUO GLUMAC IZ "BOLJEG ŽIVOTA": Rođen u Sarajevu, život proveo u Kanadi
08. Jan. 20230
Show
PAPARAZZI U AKCIJI: Slavni glumac ljubi lijepu suprugu, a onda je ona prošetala u bikiniju…
16. Okt. 20220
Društvo
MOSTARAC DIPLOMIRAO U AMERICI, A NAŠ FAKULTET U SARAJEVU GA ODBIO: Otkrio i šta mu nedostaje iz Bosne i Hercegovine (VIDEO)
01. Okt. 20223
Vijesti
SERWER OTVORENO: "Zašto Amerikanci kažnjavaju Izetbegovića i Kurtija, a podržavaju Vučića i Čovića" (VIDEO)
Prije 2h5
Evropa
PRVI ZAPADNI TENKOVI SU STIGLI: Ovo su glavni razlozi zašto Ukrajinci čekaju s velikom ofanzivom
Prije 2h0
Politika
VUKANOVIĆ O SMJENI NAČELNIKA MUP-a RS: "Očito da Karan skida Lukačeve ljude"
Prije 3h0
Hronika
TUŽNA SUDBINA MLADOG PARA KOJI JE STRADAO: Ona je bila trudna, našli su ih na dekici…
Prije 3h0
Kultura
BEOGRADSKI PISAC MARKO VIDOJKOVIĆ: "Crna Goro, izvini..."
30. Mar. 20231
Kultura
TUŽNA VIJEST IZ SUSJEDSTVA: Preminula legendarna jugoslovenska glumica, Regica iz "Gruntovčana"
31. Mar. 20230
Kultura
FEĐA ŠTUKAN OTVORIO DUŠU: "Pucao sam čovjeku u glavu..."
Prije 5h0
Kultura
SJAJNE VIJESTI IZ KRAJINE: Uskoro rekonstrukcija kuće Nurije Pozderca, jednog od najznačajnijih historijskih spomenika...
Prije 15h1
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.