KONIYASPOR OTKINUO BODOVE LIDERU: Šehić pružio odličnu partiju

Poveo je Galatasaray u 31. minuti golom Rashice. Gosti su bili bolji protivnik tokom prvog dijela, 9 puta su pucali u okvir gola domaćih, ali je izostala bolja realizacija.

• 17. Mar. 2023

• 0

U derbiju 26. kola Superlige Turske Konyaspor je ostvario veliku pobjedu. Završeno je 2:1 u dramatičnom meču.

Drugi dio Konya započinje mnogo bolje. U 62. minuti domaći stižu do poravnanja. Paz je uputio odličnu loptu za Dikmena koji trse mrežu gostiju. Do kraja je Galatasaray tražio pobjedu, ali je odličnu partiju na golu pružio bh. reprezentativac Ibrahim Šehić i zaustavio opasne šuteve igrača galate.

Na samom kraju sureta Konyaspor stiže u vodstvo, a gol vrijedan tri boda postigao je Ulgun.

Šehić je meč završio sa 6 odbrana te bio jedan od najbljih igrača Konyaspora.

Konya je s osvojenim bodovima ostala na osmom mjestu dok je Galata i pored poraza zadržala lidersku poziciju.