Sport
DONIO JE EUFORIJU U SPLIT, OŽIVIO NADU PA SE PREDAO: "Ovo je kraj. Borba za naslov je gotova! Ja sam kriv za sve!"
Prije 19 min0
Tokom razgovora, Konjic su naveli kao jedno od interesantnih područja za analizu potencijalnih lokacija za izgradnju prodajnog objekta kompanije Lidl, te su razmatrane mogućnosti i potrebe za realizaciju pomenutih aktivosti.
Ekonomija
28. Mar. 2023
1
Danas je gradonačenik Konjica Osman Ćatić sa saradnicima održao sastanak sa predstavnicima kompanije LIDL BH d.o.o. Sarajevo.
Tokom sastanka predstavnici LIDL-a predstavili su intenciju izgradnje trgovačkih centara ovog lanca u BiH, te aktivnosti koje se poduzimaju u tom pravcu.
Tokom razgovora, Konjic su naveli kao jedno od interesantnih područja za analizu potencijalnih lokacija za izgradnju prodajnog objekta kompanije Lidl, te su razmatrane mogućnosti i potrebe za realizaciju pomenutih aktivosti.
"Grad Konjic posljednjih godina bilježi sve veći interes za investiranje. Razloga za to je mnogo, prije svega u našoj orjentisanosti prema svim razvojnim procesima, koji će rezultirati proširenjem privrednih kapaciteta, koji će, naravno, sa sobom privlačiti i neke druge investicije, što nas svakako raduje. Konjic investitori vide kao izuzetno potentno područje u smislu povoljnih uslova za transport, jer se nalazimo na putnom čvorištu kroz BiH, a nedavnim otvaranjem tunela Ivan i nastavkom gradnje Koridora V C prema jugu Konjic će dobiti više mogućnosti za bržu i lakšu komunikaciju prema luci Ploče, kao i aerodromima u Mostaru i Sarajevu", kazao je gradonačelnik Ćatić nakon sastanka.
Predstavnici stručnih službi Grada Konjica tokom sastanka prezentirali su prijedloge za potencijalne lokalitete na konjičkom području, koji bi zadovoljavali potrebe prodajnog objekta kakav investitori planiraju graditi, stavljajući se na raspolaganje za sve eventualne daljnje aktivnosti, ukoliko se menadžment kompanije LIDL odluči da gradi objekat u Konjicu.
Sport
DONIO JE EUFORIJU U SPLIT, OŽIVIO NADU PA SE PREDAO: "Ovo je kraj. Borba za naslov je gotova! Ja sam kriv za sve!"
Prije 19 min0
Regija
ALBANIJA ČEKA REZULTATE IZBORA: Izlazne ankete pokazuju ubjedljivu pobjedu vladajuće partije
Prije 29 min0
Šareni svijet
"BIO SAM POTPUNO VAN SEBE, NISAM SMIO...!": Slavni književnik otkrio najstrašniji horor film ikada
Prije 43 min0
Društvo
U NJEMAČKOJ TRAJE RASPRAVA O PENZIONOJ REFORMI: Šta bi to moglo značiti za našu dijasporu?
Prije 49 min0
Ekonomija
SKANDAL NAD SKANDALIMA: Kladionice na spisku najvećih dužnika, ne plaćaju ni porez ni doprinose!
09. Maj 20250
Ekonomija
TREŠNJE U OVOM BH. GRADU SKUPLJE OD MESA: Građani ogorčeni, prodavači se pravdaju lošom godinom
09. Maj 20250
Ekonomija
PIŠI PROPALO: Ovo je lista najvećih dužnika u Federaciji Bosne i Hercegovine, na vrhu je iznenađenje...
09. Maj 20250
Ekonomija
IZNENAĐUJUĆI REZULTATI: Kompanija Senada Džambića ostvarila milionski profit, sve zbog...
10. Maj 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.