Politika
MILAN MILIČEVIĆ O REZULTATIMA PRIJEVREMENIH IZBORA: "Teslić poslao jasnu poruku"
24. Nov. 20250
On je kazao da dizanje tenzija i dogovori gore navedenih su samo utjerivanje straha ljudima i bježanje od pitanja javnosti o teškom ekonomskom stanju.
Politika
02. Jul. 2023
0
Zbog čega dizanje tenzija oko odluka nelegalnog visokog predstavnika? Da u Republici Srpskoj danas postoji legalni visoki predstavnik koji može da nametne odluke, mi se ne bismo dvoumili i sa čvrstim stavom bismo se borili protiv tih odluka, istakao je Milan Miličević, predsjednik Srpske demokratske stranke.
"U nekadašnja vremena, kada je Srpska demokratska stranka osjetila najviše teror tadašnjih legalnih visokih predstavnika, nismo imali podršku svih političkih partija sa srpskim predznakom iz Republike Srpske iako smo tražili srpsko jedinstvo koje nas je tada moglo odvesti u mnogo bolji život. Srpska demokratska stranka ne kalkuliše sa svojim narodom i Republikom Srpskom kao što to radi SNSD svih ovih godina", naglasio je lider SDS.
"Srpska demokratska stranka je državotvorna stranka. Jasno podržavamo sve ono što štiti interese naše zemlje krvlju stečene. Zato smo i podržali u Narodnoj skupštini Zakon o neprovođenju odluka Ustavnog suda do donošenja Zakona o ustavnom sudu i neobjavljivanju odluka Visokog predstavnika u Službenom glasniku Republike Srpske, ali igre bez granica između nelegalnog visokog predstavnika, SNSD-a i njihovih partnera iz Federacije idu dalje", pojasnio je Miličević.
On je kazao da dizanje tenzija i dogovori gore navedenih su samo utjerivanje straha ljudima i bježanje od pitanja javnosti o teškom ekonomskom stanju.
„Jasno je da Christian Schmidt ne može biti problem. On je trenutno igračka SNSD-a i njihovih koalicionih partnera iz Federacije. Predstave u ovoj zemlji i dalje traju, a omladina ne zna da li da čeka neka dugo najavljivana bolja vremena ili da se pridruži prijateljima koji su otišli u svijet“, zaključio je Miličević.
Politika
MILAN MILIČEVIĆ O REZULTATIMA PRIJEVREMENIH IZBORA: "Teslić poslao jasnu poruku"
24. Nov. 20250
Vijesti
SUD ODLUČIO: Ukinute mjere zabrane Miličeviću, Dubravcu i Jašareviću
12. Nov. 20250
Politika
MILAN MILIČEVIĆ, OTVORENO: "Vjerovatno ni referendum više ne važi. I on je ukinut. Vrijeme je da..."
20. Okt. 20250
Politika
BURNO U SDS-u: Koga će najveća opoziciona stranka u RS-u izabrati za šefa i kandidata na vanrednim izborima
30. Avg. 20250
Politika
PRELOMILI U NSRS-u: Usvojen zakon kojim se zabranjuje pušenje u svim zatvorenim objektima, prihvaćeno i...
Prije 2 min0
Hronika
REKORDNA ZAPLJENA: Oduzeti mobilni telefoni u vrijednosti 2,6 miliona eura
Prije 6 min0
Vijesti
NA DANAŠNJOJ SJEDNICI: Usvojen Budžet Grada Sarajeva za 2026. godinu u iznosu od...
Prije 10 min0
Politika
ŽELIMIR NEŠKOVIĆ ZA "SB" POTPUNO OTVORENO: Sprega djelovanja SNSD-a, HDZBiH i "Trojke" nastavila je sa blokadom institucija BiH
Prije 14 min0
Politika
ĆOSIĆ PRAVDA ŠOVINISTIČKI PRILOG NA RTRS-u: "Ne možemo živjeti izmiješani, svako mora imati svoje 'dvorište'"
22. Dec. 20253
Politika
GJENERO, NAKON SASTANKA U AMERIČKOJ AMBASADI: Političke elite u BiH nisu svjesne što se sprema, najcrnji scenarij je izvjestan...
Prije 7h1
Politika
HOĆE LI REAGIRATI VISOKI PREDSTAVNIK SCHMIDT: Savo Minić otkrio plan, sad je sve jasno...
Prije 10h1
Politika
OČAJ U ČOVIĆEVIM REDOVIMA: „Komšić bi po Ustavu trebao predstavljati Hrvate, no ne može jer...“
23. Dec. 20252
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.