Evropa
PROAKTIVNA POLITIKA SLOVENIJE: Premijer Golob pozvao je države koje to još nisu učinile da odmah priznaju Palestinu
04. Jun. 20250
Nevrijeme i rekordne oborine koje su u petak pogodile Sloveniju odnijele su najmanje tri života.
Regija
05. Avg. 2023
0
Premijer Slovenije Robert Golob je rekao da je nevrijeme koje je dan ranije pogodilo zemlju, najgora prirodna katastrofa u historiji Slovenije, zahvatilo dvije trećine države te da će šteta vjerovatno premašiti 500 milona eura, prenosi STA.
Napori da se život vrati u normalu bit će veliki, rekao je Golob nakon sastanka Vijeća za nacionalnu sigurnost. Većinom su oštećena cestovna i energetska infrastruktura i stambene zgrade, piše slovenska agencija.
Črna na Koroškem, mjesto na sjeveru zemlje, i dalje je odsječena od svijeta te joj ponestaje pitke vode i hrane, zbog čega će ključne potrepštine biti poslane zračnim putem.
Slovenski premijer rekao je kako proglašenje vanrednog stanja zasad nije potrebno jer, tvrdi, Slovenija ima jedan od boljih sistema zaštite u Europi, a funkcionira i sistem civilne zaštite. Dodao je kako je Sloveniji ponuđena i pomoć međunarodne zajednice, na čemu je zahvalio.
Kazao je kako su na sastanku vijeća političari svih opcija bili ujedinjeni u želji za pomoć građanima.
„Želim da to političko jedinstvo potraje što je duže moguće”, rekao je.Nevrijeme i rekordne oborine koje su u petak pogodile Sloveniju odnijele su najmanje tri života. Poplavljena su naselja, nastala su klizišta, prometnice su zatvorene te je došlo do velike štete infrastrukture. Iako se količina padavina u Sloveniji polako smanjuje, brojne ceste i dalje su zatvorene. Iz slovenskog prometno-informativnog centra upozorili su da se situacija neprestano mijenja i voda poplavljuje nova područja.
Počele su se smirivati i hidrološke prilike s izuzetkom donjeg toka rijeke Save, a najveći se problemi očekuju na ušću Krke i Save. Grmljavinsko nevrijeme predviđa se u nedjelju popodne, no ne i veće dodatne količine kiše.
Evropa
PROAKTIVNA POLITIKA SLOVENIJE: Premijer Golob pozvao je države koje to još nisu učinile da odmah priznaju Palestinu
04. Jun. 20250
Regija
ŠTA SE DEŠAVA U SLOVENIJI: Predsjednica Pirc Musar kaže da ju je "premijer Golob razočarao"
14. Mar. 20250
Žena
SVI SU GLEDALI U NOGE SLOVENKI URŠKI PRILIKOM POSJETE HRVATSKOJ: Pogledajte dobro iznad štikli
06. Dec. 20240
Regija
SVJEDOČIO IZA ZATVORENIH VRATA: Slovenski premijer odbacio optužbe za korupciju
04. Dec. 20240
Zabava
NOVAK ĐOKOVIĆ ODGOVORIO SVOM BIVŠEM TRENERU GORANU IVANIŠEVIĆU: "Volim te, ali…"
Prije 12 min0
Svijet
GLAVNI TAJNIK NATO-a ZA NY TIMES: Ako Kina napadne Tajvan, Xi će od Putina tražiti da napadne NATO!
Prije 13 min0
Politika
CENZURA U NARODNOJ SKUPŠTINI RS: "Čim spomenemo Dodika, vi nas upozoravate; nemojte to raditi!"
Prije 18 min0
Mini market
VUKANOVIĆ OPET PROZVAO STEVANDIĆA: "Ispao sam kolateralna šteta porodičnog slavlja..."
Prije 20 min0
Regija
KAKO JE THOMPSON ZAPOČEO, A KAKO ZAVRŠIO KONCERT: "Zato hoću poručiti cijeloj Evropi da se vrati...!"
06. Jul. 20251
Regija
DOK SU GA PRIVODILI, IZGOVORIO JE JEZIVE RIJEČI: Šta je američka CIA napisala u tajnom izvještaju o teroristi kojem je sinoć počast odao Marko Perković Thompson!?
06. Jul. 20250
Regija
NEVJEROVATAN BROJ LJUDI: Stigle prve procjene sa koncerta Thompsona
05. Jul. 20252
Regija
VUČIĆ OŠTRO O THOMPSONOVOM KONCERTU: "Podrška neonacističkim vrijednostima, a cijela Evropa šuti..."
05. Jul. 20251
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.