Društvo
REIS KAVAZOVIĆ U ZAVIDOVIĆIMA: Važno je da znamo šta ostavljamo novim generacijama
13. Sep. 20250
Priznanje i orden Sitara-i-Quaid-i-Azam je jedno od najvećih civilnih priznanja koje se dodjeljuje za posebne zasluge i doprinos državi Pakistan.
Društvo
14. Avg. 2023
0
Povodom Dana nezavisnosti Islamske Republike Pakistan predsjednik Pakistana nj.e. dr. Arif Alvi odlikovao je reisul-ulemu Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Husein-ef. Kavazovića državnim ordenom Sitara-i-Quaid-i-Azam (Zvijezdom izvrsnosti u liderstvu).
U obrazloženju se navodi da je reisul-ulema Kavazović, između ostalog, imao i proaktivnu ulogu u pružanju pomoći žrtvama poplava koje su zadesile Pakistan 2022. godine.
Ovim povodom reisul-ulema Kavazović je izjavio kako je počastvovan priznanjem, koje još jednom dokazuje čvrste veze dvije države i dva bratska naroda.
Također je kazao da ovo priznanje, prije svega, smatra priznanjem čitavoj Islamskoj zajednici u Bosni i Hercegovini i svim njenim članovima, koji su toliko puta dosad pokazali svoju spremnost da se solidarišu sa onima kojima je pomoć potrebna bilo gdje u svijetu, a naročito sa bratskim narodom kakav je onaj pakistanski, čiju pomoć tokom agresije na našu zemlju nećemo zaboraviti.
Priznanje i orden Sitara-i-Quaid-i-Azam je jedno od najvećih civilnih priznanja koje se dodjeljuje za posebne zasluge i doprinos državi Pakistan.
Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini je nakon zemljotresa i poplava 2022. doprinosima svojih članova pružila organizovanu pomoć narodu Pakistana, prenosi agencija MINA.
Društvo
REIS KAVAZOVIĆ U ZAVIDOVIĆIMA: Važno je da znamo šta ostavljamo novim generacijama
13. Sep. 20250
Vijesti
PREMIJER NIKŠIĆ I REIS KAVAZOVIĆ: Razgovarali o obilježavanju 30. godišnjice genocida u Srebrenici
27. Jun. 20251
Društvo
ZVANIČNA POSJETA PRIŠTINI: Reis Kavazović i kosovski premijer Kurti o jačanju interetničke i interreligijske saradnje
10. Apr. 20250
Društvo
REISUL-ULEMA KAVAZOVIĆ DAO PODRŠKU RADU MEMORIJALNOG CENTRA SREBRENICA: "Uspostaviti vladavinu prava"
08. Mar. 20250
Politika
IZ SDA O NAJAVI RASPADA KOALICIJE SA DF-om U TUZLANSKOM KANTONU: "Vlada i većina funkcionišu dobro, SDA i DF su ozbiljne stranke!"
Prije 22 min0
Politika
CRNADAK IH JE ODAVNO PROČITAO: "SNSD polako odustaje i od referenduma i od nasilne blokade"
Prije 28 min0
Vijesti
NOVI ZASTOJ NA M-17: Evo kada počinju opet radovi kod tunela Crnaja
Prije 32 min0
Regija
HAOTIČNO U VUČIĆEVIM REDOVIMA: Zaratila dva režimska medija u Srbiji, padaju TEŠKE OPTUŽBE... (VIDEO)
Prije 34 min0
Društvo
U ČETIRI OKA: Nakon sastanka s reisom Kavazovićem, oglasio se visoki predstavnik Schmidt...
16. Sep. 20251
Društvo
KO JE BIO DANAS PREMINULI HRVATSKI GENERAL ANTE ROSO: Tuđman ga postavio na čelo HVO-a sa ciljem da slomi otpor Armije RBiH, a on ga doveo skoro do kolapsa...
16. Sep. 20250
Društvo
ŠTA SE DOGAĐA U SARAJEVU: Nakon objave Sandre Zaimović, oglasio se Senad Pećanin...
17. Sep. 20250
Društvo
KOLEGE SE OPRAŠTAJU NA DRUŠTVENIM MREŽAMA: Preminula ugledna doktorica Dina Dizdarević-Špago
Prije 7h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.