Vijesti
PROČITANA U SVIM DŽAMIJA U BiH: Hutba povodom obilježavanja godišnjice najtežih zločina na području Prijedora i u dolini Sane
Prije 15 min0
“Nakon izvršenog inspekcijskog nadzora utvrđeno je da su sredstva posebne naknade u iznosu 154.721,70 KM nenamjenski utrošena”, piše u saopštenju FUP-a.
Mini market
26. Okt. 2023 26. Okt. 2023
1
Federalna uprava policije podnijela je Izvještaj protiv smijenjenog načelnika Starog Grada Ibrahima Hadžibajrića zbog nenamjenskog trošenja više od 150 hiljada KM iz sredstava posebne naknade za zaštitu od prirodnih nesreća.
“Nakon izvršenog inspekcijskog nadzora utvrđeno je da su sredstva posebne naknade u iznosu 154.721,70 KM nenamjenski utrošena”, piše u saopštenju FUP-a.
Iz FUP-a naglašavaju da je saslušano više svjedoka, te dodaju da su uzeli u obzir da su sredstva trošena u izbornoj godini, zbog čega je raspodjela novca stekla obilježja krivičnog djela „Zloupotreba položaja ili ovlaštenja“.
“Iz prikupljene dokumentacije i izjava svjedoka vidljivo je, da je tokom marta 2020. godine, nakon proglašenja stanja prirodne nesreće izazvane pandemijom korona-virusa, Ibrahim Hadžibajrić zloupotrijebio položaj načelnika Općine Stari Grad Sarajevo i komandanta općinskog Štaba civilne zaštite, te donio odluke kojim je iznos od 117.200,00 KM podijeljen kategorijama demobilisanih boraca, nezaposlenim porodiljama, određenim licima koja su „okarakterisana kao ugrožena“, kao i licima preko 65 godina starosti. Pored navedenog određeni novčani iznosi su dodijeljeni i nekim zdravstvenim, socijalnim i vjerskim ustanovama sa područja općine Stari Grad Sarajevo za potrebe borbe protiv pandemije, te je ukupan iznos dodijeljenih sredstava iznosio 154.721,70 KM”, piše u saopštenju FUP.
Federalna uprava policije je prethodno protiv Ibrahima Hadžibajrića Kantonalnom tužilaštvu Kantona Sarajevo podnijela i Izvještaj o izvršenom krivičnom djelu „Davanje lažnih podataka o imovini i prihodima“ iz člana 20a. Zakona o prijavljivanju i postupku provjere podataka o imovini nosilaca javnih funkcija u Kantonu Sarajevo
Hadžibajrić je lišen slobode u maju ove godine u okviru akcije “Start”, na teret mu se stavlja niz krivičnih djela, a podignuta je i optužnica zbog krivičnog djela povreda prava iz radnog odnosa.
Vijesti
PROČITANA U SVIM DŽAMIJA U BiH: Hutba povodom obilježavanja godišnjice najtežih zločina na području Prijedora i u dolini Sane
Prije 15 min0
SP 2026
VELIKA NEIZVJESNOST: Španski selektor otkrio hoće li Lamine Yamal biti spreman za finale Svjetskog prvenstva
Prije 20 min0
Svijet
DIREKTOR CIA-e IZAŠAO S BROJKAMA KOJE ZAPREPAŠĆUJU: Ovo je surova istina o ruskim gubicima
Prije 21 min0
Hronika
BRUTALNO NASILJE NA PRIMORJU: Izraelski turisti pretučeni, jednom slomljena vilica
Prije 22 min0
Mini market
PUKLA BRUKA U HERCEGOVINI: Svećenik pred okupljenim narodom ponizio Dragana Čovića i njegove HDZ-ovce... (VIDEO)
15. Jul. 20263
Mini market
OTKRIVAMO: Bosanskohercegovački korijeni bračnog para Plenković, tajna zabačenog sela...
16. Jul. 20262
Mini market
POTOP U HRVATSKOM SABORU: "U Hrvatskoj radite Srbima ono što ne želite da se radi Hrvatima u BiH!"
14. Jul. 20261
Mini market
SLAVNI SARAJLIJA DOŽIVIO NEUGODNOSTI NA HRVATSKOJ GRANICI: "Koja je svrha ovog maltretiranja?"
15. Jul. 20261
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.