Vijesti
STIŽE REDOVNO USKLAĐIVANJE: Penzije u FBiH bit će uvećane za 4,49 posto
15. Apr. 20250
Dogovor su potpisali direktor Fonda PIO Srbija Relja Ognjenović i direktor PIO/MIO FBiH Halil Subašić.
Društvo
20. Nov. 2023
0
Dogovorom koji su potpisali predstavnici Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO) Srbije i Federalnog zavoda za mirovinsko i invalidsko osiguranje (FZMIO) Bosne i Hercegovine uređena je elektronska razmjena podataka u oblasti penzijskog i invalidskog osiguranja između Srbije i FBiH, objavio je danas Fond PIO Srbije, prenosi Tanjug.
Ovim dogovorom i tehničkim protokolom o elektronskoj razmjeni podataka omogućava se efikasno provođenje Sporazuma i Administrativnog sporazuma između Federacije Bosne i Hercegovine i Savezne Republike Jugoslavije o socijalnom osiguranju iz 2003. godine.
Svrha potpisanih dokumenata je i smanjenje administrativnih troškova, sprečavanje neosnovanih isplata penzija i drugih davanja iz oblasti penzijskog i invalidskog osiguranja, kao i kontrola podataka koji su predmet razmjene.
Dogovor su potpisali direktor Fonda PIO Srbija Relja Ognjenović i direktor PIO/MIO FBiH Halil Subašić.
Svijet
BESANA NOĆ U KIJEVU: Novi masovni napad Rusije
Prije 18 min0
Vijesti
PREMIJER SRBIJE U LAKTAŠIMA: O čemu je razgovarao s Dodikom?
Prije 31 min0
Vijesti
APOKALIPTIČNI PRIZORI IZ HERCEGOVINE: Niko nije spavao, branile su se kuće od požara (VIDEO)
Prije 44 min0
Politika
AMIDŽIĆ NA SANKCIONIRANOJ TELEVIZIJI: "BiH je svake godine sve manje..."
Prije 47 min0
Društvo
KOLUMNA ANDREJA NIKOLAIDISA: U Zagrebu smo u punom sjaju vidjeli estetiku političkog hrišćanstva. Pa ipak, Balkanom i dalje kruži bauk političkog islama
07. Jul. 20252
Društvo
IMA LI PRAVDE: Korisnici najnižih penzija u FBiH uvijek dobiju najmanje povećanje - "Mi tu ne možemo ništa"
07. Jul. 20250
Društvo
VOJIN PAVLOVIĆ UTIHNUO TEK PRED SUDOM: Kad pravosuđe konačno progovori protiv onih koji negiraju genocid (VIDEO)
08. Jul. 20251
Društvo
VUKANOVIĆ PRAVO U METU: "Da je Dino Merlin slavio zločince, danima bi grmjelo"
07. Jul. 20251
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.