Ekonomija
KRALJ PIJACE PRIZNAO KAKO VARAJU KUPCE: "Znaš kako znamo ko ima para?" (VIDEO)
05. Jul. 20250
U Olipu je bio štrajk i 2020. godine u vrijeme krize sa Covidom, a radnici su izražavali nezadovoljstvo zbog umanjenja plaća.
Ekonomija
25. Nov. 2023
0
Tvornica Olipa u Bugojnu u petak je ponovo pokrenula proizvodnju nakon što im je uplaćena plata i topli obrok za oktobar. U Bugojnu radi 120 radnika koji su pokrenuli štrajk kako bi iskazali nezadovoljstvo zbog odnosa firme prema njima.
Radnici u Travniku još čekaju platu i mrznu se u hladnim halama.
Radnici u tvornici Olipa u Bugojnu obustavili su proizvodnju prije četiri dana, a u Travniku još prošle sedmice, izvještava Indikator.ba.
Razlog je slabiji priliv sredstava i rad u teškim uvjetima.
U Olipu je bio štrajk i 2020. godine u vrijeme krize sa Covidom, a radnici su izražavali nezadovoljstvo zbog umanjenja plaća.
Olip S.p.A. je porodična italijanska tvrtka koja je počela rad 1972. u Colà di Lazise, malom gradu smještenom u blizini jezera Garda, gdje se i danas nalazi sjedište. Osnivač je Piero Oliosi a kasnije su mu se u upravljanju pridružila njegova djeca Camilla i Cristian.
Ekonomija
KRALJ PIJACE PRIZNAO KAKO VARAJU KUPCE: "Znaš kako znamo ko ima para?" (VIDEO)
05. Jul. 20250
Regija
ZOV ZAVIČAJA: Grlić Radman išao na službeni put u rodno Bugojno, pa otkrio spomen-ploču svom ocu
08. Apr. 20250
Politika
BORJANA KRIŠTO PONAVLJALA MATRICU O KONSTITUTIVNOSTI NARODA: " Puno stvari se danas politizira"
22. Mar. 20251
Politika
GRLIĆ RADMAN IZ BUGOJNA: "Važno je podržati ustavno-pravni poredak BiH"
22. Mar. 20252
Vijesti
PREMIJER SRBIJE U LAKTAŠIMA: O čemu je razgovarao s Dodikom?
Prije 13 min0
Vijesti
APOKALIPTIČNI PRIZORI IZ HERCEGOVINE: Niko nije spavao, branile su se kuće od požara (VIDEO)
Prije 26 min0
Politika
AMIDŽIĆ NA SANKCIONIRANOJ TELEVIZIJI: "BiH je svake godine sve manje..."
Prije 29 min0
Show
SMJELA FILMSKA INICIJATIVA: Turska predstavlja svoju prvu originalnu mini-seriju
Prije 54 min0
Ekonomija
OVDJE NI DRAGAN ČOVIĆ NIJE MOGAO POMOĆI: Kompanija koja je ugasila proizvodnju u BiH, a otvorila novi pogon u Zagrebu
08. Jul. 20250
Ekonomija
PLAN JE POTPUNO RAZRAĐEN: Evo kada će Lidl otvoriti svoje markete u BiH...
07. Jul. 20250
Ekonomija
IMA 77 GODINA I JOŠ NE MOŽE U PENZIJU: Napravio grešku koju sada skupo plaća
07. Jul. 20250
Ekonomija
AMERIČKI INVESTITOR IZ "PRETISA" PISAO MINISTRU LAKIĆU: "Ne govorim često, ali sad hoću - prevarili ste nas!"
08. Jul. 20252
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.