Politika
NERMIN OGREŠEVIĆ O 1. MARTU: "Bosna i Hercegovina je bila i ostat će naš najveći emanet"
01. Mar. 20260
Uspješna firma iz Cazina i ove godine radi na izgradnji još jednog turističkog naselja na ovom prelijepom otoku.
Ekonomija
22. Feb. 2024
0
Bosanci i Hercegovci uveliko planiraju ljetovanja, a jedno od njihovih najdražih mjesta za odmor je Hvar, sunčani otok okružen kristalno čistim morem, koji je i jedna od najpoznatijih destinacija u regionu.
Na ovom otoku posljednjih mjeseci su i radnici bosanskohercegovačke kompanije “Limometal”.
Uspješna firma iz Cazina i ove godine radi na izgradnji još jednog turističkog naselja na ovom prelijepom otoku.

"Investitor montažnih kuća na lokaciji Stari Grad Hvar je grupacija “Helios Faros”, a glavni izvođač objekata montažne gradnje je firma “Massa Building”. Ona je preuzela ulogu glavnog izvođača radova ove godine. U periodu od novembra prošle godine do aprila 2024. gradi se 49 objekata, od kojih firma “Massa Building” gradi 34 objekta", kaže Mensur Mulalić, direktor “Limometala”.
Proizvodi uspješne kompanije iz Cazina već su decenijama prisutni u Hrvatskoj, a sve je više objekata na Jadranu koji imaju proizvode “Limometala”.

"Dokazali smo da roba bosanskohercegovačkog porijekla može biti jednako kvalitetna i da uz prave partnere bez problema možemo parirati proizvodima iz Evropske unije, ali i iz cijelog svijeta. Da se dobar glas daleko čuje, potvrđuje i ponuda iz SAD-a. Trenutno smo u pregovorima sa jednom američkom kompanijom za izvoz materijala za 150 montažnih objekata u Americi. U budućnosti planiramo razviti i svoje prototipe montažnih kuća za domaće i evropsko tržište, i trenutno smo u procesu njihovog razvoja, jer se sve više investitora odlučuje na EKO sistem gradnje", ističe Mulalić.
Politika
NERMIN OGREŠEVIĆ O 1. MARTU: "Bosna i Hercegovina je bila i ostat će naš najveći emanet"
01. Mar. 20260
Vijesti
VELIKA AKCIJA SIPA-e: Pretresi na 12 lokacija širom BiH, uhapšeno šest osoba
19. Feb. 20261
Društvo
RAMAZANSKA PORUKA NERMINA OGREŠEVIĆA: "Budimo bolji članovi zajednice nakon ovog mjeseca"
18. Feb. 20260
Ekonomija
OTVARA SE NOVA FABRIKA U BiH: Proizvodit će modularne kioske, a posao će dobiti...
13. Feb. 20260
Rat u zalivu
SLOMILI SU MU RUKU JER JE REKAO ONO ŠTO IM SMETA: Ljubav prema Palestinki koja je "deprogramirala" marinca
Prije 4h0
Rat u zalivu
VILKO KLASAN ŠOKIRA: "Iran POTPUNO porazio Ameriku! Primirje neće dugo trajati! Rat nije završen!" (VIDEO)
Prije 4h0
Svijet
INICIJATIVA SENATORA: Sanders predstavlja rezoluciju za potpuni prekid američke vojne pomoći Izraelu
Prije 4h0
Vijesti
"SLOBODNA BOSNA" SAZNAJE: Skandal u najavi - Američki univerzitet daje Dodiku nagradu za demokratiju – dok je on pod zapadnim sankcijama
Prije 4h0
Ekonomija
NA POMOLU JE PREOKRET: Generalni direktor BH Telecoma otkrio detalje plana oko preuzimanja Telemacha...
07. Apr. 20260
Ekonomija
IZMJENE U IZGRADNJI AUTOPUTA PREMA SRBIJI: Umjesto cijele dionice, u promet ide samo dio
06. Apr. 20260
Ekonomija
SLIJEDI NOVI RAST PENZIJA: Nikšić otkrio kada će biti i koliko će iznositi
07. Apr. 20261
Ekonomija
SVE SE MIJENJA IZ TEMELJA: Pogledajte šta se dogodilo s cijenama nafte i na najvećoj svjetskoj berzi, nakon objave primirja...
Prije 22h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.