Regija
PONOŠ IDE DO KRAJA: „Oni imaju razlog da čestitaju Vučiću. Neke su vodili na vino, na kafu kod Hilla, kod patrijarha…“
22. Apr. 20242
Ponoš je naveo da je opozicija odgovorna i nudi dogovor, ali ne pristaje na unaprijed pokradene izbore koji služe da daju legitimitet vlasti.
Regija
13. Apr. 2024
0
Predsjednik stranke Srbija centar Zdravko Ponoš izjavio je da je vlast zatečena time što je opozicija dostavila konstruktivne predloge za izlazak iz krize, u roku koji je dala predsjednica Skupštine Srbije.
„Računali su da nećemo izaći sa predlozima. Pogrešno. Nismo dozvolili da budemo predstavljeni kao Kalimero i vičemo da je nepravda, već je naš predlog odgovoran i razuman“, rekao je Ponoš televiziji Nova S.
Prema njegovim riječima, predsjednica Skupštine Ana Brnabić tvrdi da je Srbija samo u parlamentarnoj krizi, ali je, kako kaže, zapravo reč o dubokoj političkoj krizi iz koje opozicija nudi izlaz.
„Mi nudimo dogovor, a oni nameću neodrživa rešenja“, kazao je Ponoš.
Kako je naglasio, vlast nema odgovor na prijedlog opozicije, niti može da ga olako obesmisli, već može samo da kupuje vrijeme i „kako reče Brnabić, nije stigla da ga pročita“.
Ponoš je naveo da je opozicija odgovorna i nudi dogovor, ali ne pristaje na unaprijed pokradene izbore koji služe da daju legitimitet vlasti.
„Zašto bismo pristali na to? Mi treba da budemo spremni da ne izađemo na izbore, ako nema uslova“, kazao je Ponoš.
Prema njegovim riječima, vlast u Beogradu formirana na izborima bez opozicije je neodrživa, pa bi izbori morali još jednom da se ponove prije kraja godine.
Povodom prisustva zapadnih ambasadora na sastanku vlasti i opozicije, Ponoš je rekao da je njihova posjeta parlamentu smislena ako je povod „svečarski, a ovaj to nije bio“.
„Vlast je očigledno želela da pokaže da je opoziciaja neodgovorna, ali su promašili. Opozicija se ponašala odgovorno, ne zbog ambasadora, već zbog građana“, rekao je Ponoš.
Povodom rezolucije Ujedinjenih nacija o Srebrenici, Ponoš je rekao da režim pokušava da nametanjem te teme skrene pažnju sa unutrašnje krize.
„To, međutim, nije nevažna tema i ima političku konotaciju. Ponovo se nameće tema Srebrenice o kojoj je sve rečeno, donete su presude, a Skupština se davno izjasnila deklaracijom“, kazao je Ponoš.
-Ako treba da se obilježavaju dani sjećanja na zločine, onda svako treba da se sjeća svog grijeha, a ne tuđeg.
To znači, da Srbi treba da se sjećaju Srbrenice, Bošnjaci Sklelana, Hrvati Jasenovca, Nijemci Holokausta, Jevreji onoga što trenutno rade u Gazi, Turci onoga šta su radili Jermenima, Amerikanci onoga što su uradili u Vijetnamu…, kazao je on
Regija
PONOŠ IDE DO KRAJA: „Oni imaju razlog da čestitaju Vučiću. Neke su vodili na vino, na kafu kod Hilla, kod patrijarha…“
22. Apr. 20242
Regija
PONOŠ NAJAVLJUJE TEŠKE DANE ZA PREDSJEDNIKA SRBIJE: „Vučić se ponašao kao upravnik u radnom logoru, a sada stiže odgovor Evrope…“
01. Feb. 20242
Regija
PONOŠ RAZOTKRIO VUČIĆA: „Predsjednik Srbije konačno priznao da imamo više od 200 tenkova, iako je prethodno tvrdio da su…“
31. Jan. 20242
Regija
ZDRAVKO PONOŠ NE POPUŠTA VUČIĆA: "Predsjedniku ću lično napraviti sendvič ako nađe papir...."
22. Sep. 20231
Mini market
NETANYAHU SE POŽALIO NOVINARIMA: "Moj sin je zbog raketnih prijetnji drugi put morao otkazati vjenčanje"
Prije 13 min0
Svijet
PUTIN I XI OBJAVILI ZAJEDNIČKU IZJAVU: Moskva i Peking duboko su uvjereni da ne postoji vojno rješenje za...
Prije 22 min0
Zabava
PO JEDNOM KRITERIJU, REAL IZ MADRIDA JE NAJGORI VELIKAN: To su dokazali i na klupskom SP-u
Prije 23 min0
Evropa
NJEGOV PRIVATNI ŽIVOT JE STOGO ČUVANA TAJNA: Putin otkrio nove detalje o svojoj porodici (VIDEO)
Prije 23 min0
Regija
IZNAJMLJIVAČI APARTMANA NA NOGAMA ZBOG SEZONE: "Ovo mi se još nikada nije dogodilo"
17. Jun. 20250
Regija
OVO JE PLAN: Srbija će pozajmiti 1,9 milijardi eura od francuskih banaka da kupi francuske Rafale
16. Jun. 20250
Regija
VUČIĆ JE ODLUČIO OSVETITI SE ĐOKOVIĆU: Ovim potezom dodatno je naljutio Srbe
17. Jun. 20250
Regija
MARINIKA TEPIĆ OBJAVILA ŠOKANTAN VIDEO: "Zašto sada šutite, predsjedniče..."
18. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.