Regija
VUČIĆ O SANKCIJAMA NIS-u: Nemamo više šta sa Amerikancima razgovarati
07. Okt. 20250
Pozvao je pripadnike policije da imaju jednak odnos prema svakom građaninu Srbije ali i poželio da im se „više nikad ne ponovi“ da im „izručenje srpskih državljana u džakovima bude nametano kao posao“.
Regija
23. Jun. 2024
1
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je danas pripadnike policije da se "pripreme" za, kako je rekao, težak period koji slijedi, kako bi svaki pedalj teitorije Srbije bio bezbjedan.
„Živimo u svijetu u kom nema sigurnosti i nemoguće je sagledati s lakoćom šta će se zbivati do kraja godine a kamoli planirati za budućnost. Zato moramo biti dobro pripremljeni za svaki mogući scenario“, rekao je Vučić na proslavi Dana Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) i Dana policije, u beogradskom naselju Makiš.
On je kazao da je policija „narodna“ i da je „uvijek bila uz narod kad je bilo najteže“.
„U vrijeme perverznog pristupa dijela medija i javnosti prema vlasti i prema javnim službama, policija se nerijetko predstavlja kao teroristička organizacija. Naša policija je narodna, uvijek je bila uz narod kad je bilo najteže“, rekao je predsjednik.
Pozvao je pripadnike policije da imaju jednak odnos prema svakom građaninu Srbije ali i poželio da im se „više nikad ne ponovi“ da im „izručenje srpskih državljana u džakovima bude nametano kao posao“.
„Molim vas da svaki građanin osjeti da imate jednak odnos prema njemu, bez obzira da li se radi o Bošnjacima, Romima, našoj mađarskoj braći, da posebno štitite žene na svakom mjestu“, rekao je Vučić.
Dodao je da je zadovoljan smanjenjem opšte stope kriminaliteta u Srbiji, posebno najtežih krivičnih djela poput ubistava i silovanja.
„Ubijeđen sam da će zahvaljujući vašem trudu, u narednom periodu padati i procenti stope kriminaliteta i apsolutni brojevi“, kazao je Vučić.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić rekao je da policija, i 162 godine od događaja na Čukur česmi, predstavlja „temelj države, zaštitnika pravnog poretka i čuvara bezbednosti građana“.
„Nema jake države bez jake vojske i policije“, rekao je Dačić i pozvao građane da budu „ne samo prijatelji policije već i partneri na zajedničkom poslu“.
Povodom Dana Ministarstva unutrašnjih poslova, Vučić je zaslužnim pripadnicima policije uručio zlatne a Dačić srebrne medalje.
Regija
VUČIĆ O SANKCIJAMA NIS-u: Nemamo više šta sa Amerikancima razgovarati
07. Okt. 20250
Regija
"TEŠKA UVREDA I PRIJETNJA ZA BOŠNJAKE": Iz SDA Sandžak zabrinuti zbog spornih stihova pjesme, pozvali Vučića...
24. Jul. 20251
Regija
VUČIĆ ZA JERUSALEM POST: "Ja sam jedini u Evropi koji trguje vojnom municijom s Izraelom, zato me..."
06. Jun. 20250
Regija
DRAGAN ĐILAS: Vučić je svjestan da za svoje sumanute odluke nema narodnu podršku i da je ušao u posljednju fazu vlasti prije pada
11. Apr. 20250
Šareni svijet
SENZACIONALNO OTKRIĆE: Pronađen gotovo u potpunosti očuvani kostur nove vrste dinosaura, živio je prije....
Prije 15 min0
Hronika
TRAGEDIJA U TOMISLAVGRADU: Poginuo vozač cisterne iz Jajca, obdukcija će se obaviti u Banjoj Luci...
Prije 21 min0
Vijesti
BURNO NA SJEDNICI SKUPŠTINE: Donesena odluka o milionskom zaduženju Kantona Sarajevo, a nakon toga još jedno zaduženje......
Prije 29 min0
Mini market
NIKOLA ŠPIRIĆ IZNIO LIČNI STAV: "Mislim da je prihvatljivo iako ponovo čujem izjave od Trojke..."
Prije 33 min0
Regija
ANTE TOMIĆ, PISAC I SCENARISTA: Halid nije dobio državljanstvo Hrvatske jer nije doprinio našoj kulturi, za razliku od Legije, Zemunaca, Škaljaraca...
13. Okt. 20250
Regija
"OVO JE KAPITULACIJA SRBIJE": Direktno iz Beograda o sankcijama NIS-u, porazu od Albanije, "diplomiranim Srbima" i Halidu Bešliću
13. Okt. 2025
Regija
HRVATSKI EKSPERT ZA KRIZE U REGIJI OTKRIVA ŠTA ĆE SE DOGODITI SRBIMA: "Biće im ludo i nesigurno"
14. Okt. 20250
Regija
VUČIĆ IZNIO ŠOKANTNE DETALJE: Službe otkrile trojica Rusa u tajnom kampu kod Malog Zvornika
Prije 22h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.