Politika
PIŠI PROPALO: Jasno je kojim političarima na vlasti ne odgovara početak pregovora BiH sa EU…
25. Jun. 20241
Mnogi građani također biraju susjedne zemlje poput Hrvatske i Crne Gore za odmor na moru.
Mini market
29. Jun. 2024 29. Jun. 2024
0
S obzirom na početak sezone godišnjih odmora krajem juna, redakcija portala Klix.ba je upitala pojedine političare iz BiH gdje planiraju provesti ljeto.
Naša zemlja je poznata po mnogim ljetnim destinacijama koje privlače i domaće i strane turiste. Mnogi građani također biraju susjedne zemlje poput Hrvatske i Crne Gore za odmor na moru, piše Crna-hronika.info.
Šemsudin Mehmedović, lider stranke Naprijed, odlučio je ovo ljeto provesti unutar Bosne i Hercegovine. “Bosna je najljepša zemlja s ogromnim potencijalom. Treba nam cijeli život da je upoznamo”, izjavio je Mehmedović.
Ministar odbrane BiH Zukan Helez također ostaje u domovini i planira svoj godišnji odmor provesti na Kupresu.
“Priroda je prelijepa – planine, jezera, prostrana polja, borove šume, ljekovito bilje. To je jednostavno vazdušna banja s čistim zrakom i tu se najugodnije osjećam”, kazao je Helez.
Zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo Aljoša Čampara će ovog ljeta odmarati u Neumu, dok potpredsjednik Republike Srpske Ćamil Duraković još nema konačne planove, ali kaže da će odmor provesti u našoj zemlji. “Kćerke mi dolaze 9. jula u Srebrenicu. Nemam planove, ovisi o tome gdje one budu željele. Ukoliko one neće ili ne žele, onda biram ja, a izbor neće biti van BiH”, objasnio je Duraković.
Davor Bunoza, državni ministar pravde i član HDZ-a, već deset godina ljetuje na Pelješcu u Hrvatskoj, a tako će biti i ove godine. Nihad Uk, premijer Kantona Sarajevo i član Naše stranke, planira svoj odmor u Hrvatskoj u septembru.
Ilija Cvitanović iz HDZ-a 1990 također ide u Hrvatsku, gdje će odmarati u Čiovu kod Trogira. Gradonačelnik Istočnog Sarajeva Ljubiša Ćosić već je na odmoru u Tučepima na Makarskoj rivijeri. “Poslije me očekuje službeni put u Rusiju u Krasnodar i to je to što se tiče godišnjeg odmora. Ljeto ću provesti radno i kući u Istočnom Sarajevu”, kazao je Ćosić.
Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić za odmor je izabrao Budvu u Crnoj Gori. “To je uvijek sigurna destinacija jer tu roditelji od supruge imaju stan. Ostalo su produženi vikendi kod prijatelja ili ako ja i supruga ugrabimo četiri ili pet dana i odaberemo neko mjesto”, izjavio je Stevandić.
Branislav Borenović, lider PDP-a, također će provesti ljetovanje u Crnoj Gori, tačnije u Đenovićima u bokokotorskom zalivu. “Dobro društvo i lagano opuštanje nekoliko dana”, rekao je Borenović.
Nenad Nešić, državni ministar sigurnosti, provest će svoj godišnji odmor u Tivtu, Crna Gora.
Edin Forto, državni ministar saobraćaja, treću godinu zaredom ide na odmor u Albaniju sa svojom porodicom. “Moj kriterij za destinaciju je mogućnost povratka sa odmora automobilom u roku od 12 do 14 sati ako se za to ukaže potreba. Jedva čekam odmor”, kazao je Forto.
Ramo Isak, lider Snage naroda, odlučio je ljetovati u turskoj Antaliji sa porodicom.
Neki političari ove godine neće na godišnji odmor. Predsjednica PDA Elzina Pirić fokusirana je na predizbornu kampanju, dok zastupnica u Predstavničkom domu Parlamenta Federacije Jasmina Biščević Tokić iz SDA još nije odlučila tačnu lokaciju, ali planira ljetovanje na moru.
Politika
PIŠI PROPALO: Jasno je kojim političarima na vlasti ne odgovara početak pregovora BiH sa EU…
25. Jun. 20241
Politika
NEVJEROVATNO, ALI ISTINITO: Pogledajte kako su bh. političari ocijenili svoj rad u protekloj godini…
01. Jan. 20244
Mini market
NEŠIĆ, CVIJANOVIĆ, MIKEREVIĆ, AMIDŽIĆ...: Kako su kompanije političara u Republici Srpskoj zaradile milione...
23. Jun. 20230
Mini market
IMA SE, MOŽE SE: Prosječne plaće političara u Bosni i Hercegovini iznose čak…
04. Apr. 20232
Sport
"SB" U SKENDERIJI: Bosna poražena od Ilirije u prvom susretu finala ABA 2 lige (FOTO)
Prije 18 min0
Svijet
PUTIN IZNENADIO IZJAVOM: "To će se desiti prije ili kasnije!"
Prije 21 min0
Regija
STRAVA U SRBIJI: Više osoba nastradalo na porodičnoj farmi, jedna prebačena u bolnicu
Prije 29 min0
Društvo
DEMOGRAFI UPOZORAVAJU: "Konstitutivni narodi i ostali u ovom vijeku bi mogli postati manjina, evo kako...!"
Prije 36 min0
Mini market
UZBUNA U MOSTARU: HDZ-ov gradonačelnik Mario Kordić na prevaru želi isposlovati nastavak gradnje zgrade HNK
29. Apr. 20250
Mini market
BURNO U MOSTARU: Gradonačelnik Mario Kordić podnio krivične prijave protiv...
29. Apr. 20250
Mini market
VUČIĆ BI USKORO I NA DEDINJU MOGAO BITI "PERSONA NON GRATA": Zbor građana ovog grada uputio prijedlog da mu se oduzme...
28. Apr. 20250
Mini market
SKANDAL PRED KAMERAMA: Pogledajte šta je u Beogradu izjavio ambasador BiH Aleksandar Vranješ...
28. Apr. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.