PROBLEMI ZA SLAVNOG SARAJEVSKOG MUZIČARA: Goran Bregović nelegalno izdaje vilu s bazenom, ali ni to nije sve...

Upravni postupak je u toku i čeka se odluka nadležnog opštinskog sekretarijata da li će izdati potrebno rješenje za rad.

  • Estrada

  • 15. Avg. 2024  

  • 0

Luksuzna vila slavnog sarajevskog muzičara Gorana Bregovića, koju je kupio prije deset i više godina, odnedavno je postala dio turističke ponude Perasta i nalazi se u ponudi sajtova za izdavanje, iako nema potrebnu dokumentaciju za obavljanje ove turističke djelatnosti, saznaje Pobjeda.

Načelnik Službe za inspekcijske poslove Opštine Kotor Miro Anđelić potvrdio je za Pobjedu da je, kontrolom luksuzne vile u Perastu u vlasništvu Gorana Bregovića, utvrđeno da subjekat nadzora vrši nelegalno izdavanje i oglašavanje smještajnih kapaciteta.

Bregović nelegalno izdaje vilu sa bazenom

U odgovorima na pitanja Pobjede, Anđelić je saopštio da je inspekcijskom kontrolom konstatovano da vila nema potrebnu dokumentaciju za obavljanje ove turističke djelatnosti.

- Nakon utvrđene nepravilnosti subjektu nadzora je izdat prekršajni nalog shodno Zakonu o turizmu i ugostiteljstvu, a shodno Zakonu o inspekcijskom nadzoru ukazano da se predmetna nepravilnost otkloni u datom roku, u suprotnom će biti izdato rješenje o zabrani obavljanja ugostiteljske djelatnosti, kazao je Anđelić.

Upravni postupak je u toku i čeka se odluka nadležnog opštinskog sekretarijata da li će izdati potrebno rješenje za rad.

Osim nelegalnog obavljanja turističke djelatnosti, Bregović je u prekršaju i povodom bazena od 23 kvadrata u dvorištu ovog luksuznog kompleksa koji je izgrađen bez građevinske dozvole.

Što se tiče bazena, Anđelić je odgovorio da je njegovo postojanje konstatovano još prije 15 godina od strane službenika Komunalne policije koja je u tom trenutku bila nadležna za kontrolu.

Inače, Bregović je u julu 2018. godine predao zahtjev za legalizaciju bazena i nelegalno izgrađenog jednospratnog objekta, ali je Opština Kotor 2019. godine prekinula postupak legalizacije bazena i tog objekta. Rješenje o prekidu postupka legalizacije uslijedilo je jer objekat nije bio predviđen važećim planskim dokumentima, pa se postupak obustavio do stupanja na snagu Plana opšte regulacije, koji je tada trebalo da pripremi Ministarstvo održivog razvoja i turizma.

Bregović je, kako je tada navedeno, nelegalno izgradio prizemni objekat pokraj svoje vile, površine 13 kvadrata i to na tuđem zemljištu, a nema građevinsku dozvolu za bazen od 23 kvadrata, i bio je na spisku među 1.500 divljih graditelja koji su predali zahtjev Opštini Kotor za legalizaciju.

Vila čija vrijednost se procjenjuje na oko 2,5 miliona eura, ima pogled na more i Perast, bazen u dvorištu, a cijena iznajmljivanja tokom jula i augusta je od 1.200 do 1.500 eura. Na sajtovima za iznajmljivanje navodi se da se vila nalazi na udaljenosti od 350 metara od plaže ili pet minuta hoda, odnosno u trećem redu od mora, dok se od centra Perasta nalazi na samo 50 metara i do njega se dolazi za nekoliko minuta stepenicama. Postoji i mogućnost prilaska vili automobilom sa gornje strane, pa ukoliko neko dođe svojim vozilom, može ga parkirati unutar velikog dvorišta.

Bregović je vlasnik još jedne nekretnine, odnosno kuće u Perastu.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...