Rat u zalivu
OTVORENE PRIJETNJE IZ IRANA: „Napadali smo vojne baze. Sada bismo mogli napasti...“
Prije 10 min0
Policijska uprava splitsko-dalmatinska odmah se oglasila da ga traži, a sada kaže da je vozač pronađen te da je kažnjen jer je "zanemario nadzor nad djetetom"
Hronika
30. Avg. 2024
0
Čitatelj je Dalmatinskom portalu poslao snimku za koju kaže da je snimljena jutros na staroj cesti u Kaštel Lukšiću.
Vozač Range Rovera beogradskih registarskih oznaka kroz prozor je pokazivao tri prsta, a u jednom trenutku zanio se SUV-om i zamalo sudario s vozilima koja su dolazila iz suprotnog smjera.
Policijska uprava splitsko-dalmatinska odmah se oglasila da ga traži, a sada kaže da je vozač pronađen te da je kažnjen jer je "zanemario nadzor nad djetetom".
"Kao što smo obavijestili danas javnost, nakon javno objavljene snimke, pokrenuli smo istraživanje. Vozilo je ubrzo pronađeno, utvrđeno je da su se u njemu nalazile dvije odrasle osobe i dvoje djece. Svi su dovedeni u službene prostorije, a postupak je proveden uz sudjelovanje specijaliziranih policijskih službenika za mladež.
Utvrđeno da je danas oko 10:30 sati na području Grada Kaštela za vrijeme vožnje ruku kroz prozor pružilo dijete koje je bilo smješteno na stražnjem sjedištu u vozilu. S obzirom na činjenicu da dijete prema Kaznenom zakonu Republike Hrvatske (osoba do navršenih 14 godina) nije kazneno odgovorno, prema djetetu se ne mogu pokrenuti kazneni i ili prekršajni postupci, već se postupa na temelju mjera za zaštitu prava i dobrobiti djeteta radi čega su obavljeni potrebni razgovori", rekli su iz policije.
"Međutim, provedenim postupkom utvrđeno je da je otac djeteta 33-godišnji državljanin Srbije ostvario obilježja prekršaja iz čl. 27 Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira tako da je kao roditelj zanemario nadzor nad djetetom koje je uslijed nedostatka roditeljskog nadzora počinilo prekršaj opisan u članku 5. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.
Također, utvrđeno je da je 33-godišnji državljanin Srbije tijekom vožnje ostvario obilježja prekršaja iz čl. 46 Zakona o sigurnosti prometa na cestama, odnosno nije se držao sredine obilježenog kolničkog traka. Strani državljanin je prekršajno sankcioniran nakon čega je pušten iz službenih prostorija i napustili su Republiku Hrvatsku", stoji u priopćenju PU splitsko-dalmatinske.
Rat u zalivu
OTVORENE PRIJETNJE IZ IRANA: „Napadali smo vojne baze. Sada bismo mogli napasti...“
Prije 10 min0
Ekonomija
PROBLEMIMA NIKAD KRAJA: Gotovo četvrtina njemačkih kompanija ima manjak radnika, ali ni to nije sve...
Prije 23 min0
Društvo
MALO ČUDO NA ISTOKU BOSNE: Više od dvije decenije ove žene nose najveći teret obnove i oživljavanja sela u koje su se vratile...
Prije 28 min0
Gastro
MEKANE I SOČNE: Napravite najbolje palačinke koje ste ikada jeli, poklanjamo recept...
Prije 32 min0
Hronika
"DOĐI OVAMO, ĐUBRE JEDNO, OVO JE MOJ OTOK!": Širi se snimak burne svađe na Jadranu, žena na kraju završila u moru
20. Avg. 20260
Hronika
SJEVEROISTOČNA BOSNA ZAVIJENA U CRNO: Iznenada preminuo estradni umjetnik...
Prije 23h0
Hronika
UZNEMIRUJUĆI SNIMAK: Policija i mještani gledali pad oca i sina u provaliju, nedugo zatim u smrt pala i majka
21. Avg. 20260
Hronika
U GLAVNOM GRADU NAŠE DRŽAVE PRONAĐENA TORBA S NOVCEM: Vlasnik mora navesti nekoliko detalja kako bi je dobio nazad
21. Avg. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.