Hronika
DOGODILO SE ČUDO: Četvero djece pronađeno živo nakon više od pet sedmica od pada aviona...
10. Jun. 20230
Ipak, u konačnici je sve dobro završilo.
Šareni svijet
11. Okt. 2024
0
Američka obalna straža spasila je muškarca koji se držao za frižider plutajući otprilike 50 kilometara od obale. Spasioci su se spustili iz helikoptera i otplivali do muškarca koji je klečao na frižideru u Meksičkom zaljevu.
Muškarac je prebačen u Opću bolnicu u Tampi, gdje mu je pružena liječnička pomoć. "Preživio je nešto što je scenarij iz noćne more čak i za najiskusnijeg mornara", kazala je poručnica Dana Grady iz američke Obalne straže.
"Da bismo razumjeli ozbiljnost uraganskih uvjeta, važno je reći kako procjenjujemo da je iskusio vjetrove od 120 do 145 kilometara na sat. Preživio je zahvaljujući prsluku za spašavanje, lokatoru koji je pokazivao položaj za hitne slučajeve i frižideru", navela je.
Muškarac se u srijedu u 3 sata u noći vraćao u luku, ali se suočio s udarima vjetra. Bezuspješno je pokušavao popraviti onesposobljeni brod. Vjetar je tada puhao oko 50 kilometara na sati, ali uvjeti su se brzo pogoršavali kako se uragan približavao.
Kapetanu je obalna straža naložila da obuče prsluk za spašavanje i ostane uz radijski far koji pokazuje položaj plovila za hitne slučajeve, no komunikacija je izgubljena jučer oko 18:45 sati po lokalnom vremenu. Ipak, u konačnici je sve dobro završilo.
#Breaking An @USCG Air Station Miami 65 helicopter crew rescued a man clinging to a cooler approximately 30 mi. off Longboat Key.
— USCGSoutheast (@USCGSoutheast) October 10, 2024
The man was taken to Tampa General Hospital for medical care.
Sector St. Pete lost communications w/ the man at approx. 6:45 p.m., Wed. #SAR pic.twitter.com/64wSHuRAeH
Hronika
DOGODILO SE ČUDO: Četvero djece pronađeno živo nakon više od pet sedmica od pada aviona...
10. Jun. 20230
Društvo
ADNAN KURTAGIĆ JE JUNAK KRAJINE: Na Štrbačkom buku spasio kaskadere holivudskog filma "Wild river 2"
02. Jul. 20220
Hronika
HEROJSKI ČIN BOSANCA: Spasio dječaka od utapanja na moru... (VIDEO)
21. Avg. 20210
Hronika
USPJEŠNA AKCIJA: Spašen hrvatski planinar koji je zapeo u stijeni na Čvrsnici
12. Avg. 20210
Ekonomija
ŠVEDSKI MODNI GIGANT: Poznato kada se otvara prva prodavnica u Sarajevu
Prije 3 min0
Sport
IZ TUZLANSKE "SLOBODE" IDE U "VALENCIJU": Mama Nedima Omerovića bila je prvak Evrope sa "Jedinstvom", a otac...
Prije 12 min0
Vijesti
MIOKOVIĆ ZVONI NA UZBUNU: "Ovaj Dodikov potez mora biti zaustavljen"
Prije 25 min0
Društvo
BIO JEDNOM JEDAN (PRIVREDNI) GRAD: Zakupci u "Skenderiji" na ledini, a ministar u Vladi KS tvrdi da rušenje trgovki koči jedna upravna mjera
Prije 26 min0
Šareni svijet
PORODICA PONIJELA RUČAK NA PLAŽU: Kad su izašli iz mora, doživjeli su noćnu moru... (VIDEO)
20. Jun. 20250
Šareni svijet
LJILJA IZAZVALA RASPRAVU NA BALKANU: Je li kuća na moru teret?
Prije 16h0
Šareni svijet
DRAMA U NJEMAČKOJ: Policija ubila divovskog soma u jezeru, ozlijedio je pet osoba...
22. Jun. 20250
Šareni svijet
NANA FATA ORLOVIĆ HIT JE NA DRUŠTVENIM MREŽAMA: Savjetom koji je dala unuci na svadbi oduševio sve
Prije 21h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.