Vijesti
OGLASIO SE BIHAMK: Duge kolone putničkih vozila na izlazu iz BiH
31. Avg. 20250
Zbog odrona otežano jednom trakom saobraća se na magistralnom putu Zenica-Žepče (kod mjesta Nemila).
Vijesti
22. Nov. 2024 22. Nov. 2024
0
Zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta, Bosanskohercegovački auto-moto klub (BiHAMK) preporučuje da se na putovanje ne kreće bez veće potrebe.
Zbog saobraćajne nezgode koja se dogodila na autocesti A-1 Sarajevo-sjever-Podlugovi saobraća se otežano, jednom trakom.
Zbog intenzivnog snijega zabranjen je saobraćaj za teretna vozila preko 3,5 t na magistralnom putu Olovo-Kladanj (planinski prevoj Karaula), a za sva teretna vozila na putevima: Han Pijesak-Vlasenica (preko prevoja Han Pogled), Bosanski Petrovac-Drvar (na prevoju Oštrelj) i Sarajevo-Rogatica (preko Romanije).
Na magistralnom putu Bugojno-Kupres preko Koprivnice uspostavljeno je saobraćanje za sva vozila, samo teretna vozila moraju koristiti lance.
Zbog popriječenih teretnih vozila često dolazi do zastoja na putevima: Sarajevo-Olovo (Nišići), Tuzla-Srebrenik (u mjestu Previle) i Kladanj-Stupari (u mjestu Gojakovići).
Zbog odrona otežano jednom trakom saobraća se na magistralnom putu Zenica-Žepče (kod mjesta Nemila).
Na jugu zemlje trenutno se saobraća po pretežno mokrom kolovozu, a BiHAMK skreće pažnju na jake udare vjetra i učestale odrone kamenja na kolovoz. Apeluju na vozače da na put ne kreću bez zimske opreme.
Frekvencija saobraćaja je pojačana, a posebno frekventan saobraćaj očekuje se u poslijepodnevnim satima.
Zbog oštećenja kolovoza još uvijek je obustavljen saobraćaj na magistralnom putu Jablanica-Blidinje.
Zbog izvođenja radova na zamjeni prelaznih naprava na vijaduktu Reljevo, na dionici autoceste Butila-Sarajevo sjever, vozila saobraćaju jednom saobraćajnom trakom u pravcu kretanja. Na dionici Podlugovi-Visoko zbog radova na postavljanju bukobrana na mjestu izvođenja radova u funkciji je preticajna traka, a brzina ograničena na 60 km/h.
Od ostalih puteva sa aktuelnim radovima izdvajaju magistralne puteve: Turbe-Travnik (Kalibunar), Stupari-Živinice, Sanski Most-Vrhpolje, Lepenica-Han Ploča i Čitluk-Ljubuški.
Zbog radova na redovnom održavanju opreme u tunelu Salakovac (M-17 Jablanica-Mostar), u noćnim satima (od 23 do 05 sati), vozila saobraćaju naizmjenično, jednom trakom.
Na magistralnom putu Rogatica-Ustiprača, zbog oštećenja mosta, vozila do 30 tona saobraćaju jednom trakom, dok je za vozila preko 30 tona saobraćaj obustavljen.
Zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta u Hrvatskoj zabranjen je saobraćaj za teretna vozila preko 7,5 tona na graničnom prelazu Izačić-Ličko Petrovo Selo.
Pojačan je promet vozila na graničnom prelazu Gradiška na izlazu iz Bosne i Hercegovine. Na ostalim graničnim prelazima putnička vozila ne čekaju duže od 30 minuta.
Zabranjen je saobraćaj za vozila preko 5 tona najveće dozvoljene mase na graničnom prelazu Karakaj (kod Zvornika). Teretna vozila preko 5 t preusmjeravaju se na granične prelaze Bratunac ili Rača, dok autobusi mogu koristiti GP Šepak.
Vijesti
OGLASIO SE BIHAMK: Duge kolone putničkih vozila na izlazu iz BiH
31. Avg. 20250
Vijesti
ODLAZI DIJASPORA IZ ZEMLJE: Velike gužve na izlazima iz Bosne i Hercegovine, kolone vozila nepregledne
24. Avg. 20250
Vijesti
ŠTA SE DEŠAVA: Zatvoren saobraćaj u tunelu Ivan, formiraju se kolone (VIDEO)
16. Avg. 20250
Vijesti
NAORUŽAJTE SE STRPLJENJEM: Duge kolone vozila na ovim graničnim prelazima
13. Avg. 20250
Sport
ČEKAJU NAS BROJNI SPEKTAKLI: Poznati svi parovi osmine finala i ko ide na koga do kraja Eurobasketa
Prije 2h0
Svijet
IZRAEL STAVIO MACRONA NA "CRNU LISTU": "Nije dobrodošao u našu zemlju!"
Prije 2h0
Regija
OVO JE VUČIĆEV NAJVEĆI PORAZ: Podaci o protestima sve govore - Srbi ga više ne žele!
Prije 2h0
Šareni svijet
FIBA ODUŠEVLJENA: Kako su navijači BiH osvojili Evropu? (VIDEO)
Prije 3h0
Vijesti
BOMBA IZ BANJA LUKE: Dodik i Schmidt se u tajnosti sastaju već mjesecima?!
02. Sep. 20250
Vijesti
DRAMA U SLOVENIJI: Amerikanci žele spriječiti uvođenje sankcija Miloradu Dodiku...
02. Sep. 20251
Vijesti
PROFESOR MILAN BLAGOJEVIĆ: "Ako se to ne dogodi, imat ćemo nastavak ove neustavne situacije u kojoj će u RS-u..."
03. Sep. 20250
Vijesti
MARINKO ČAVARA UZBURKAO JAVNOST: "Nažalost, mi imamo visokog predstavnika koji može donijeti odluku..."
03. Sep. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.