Sport
NEVJEROVATNO: Poraženi od banjalučkog "Borca" pa podigli tužbu protiv vlastitih navijača....
02. Apr. 20250
Tužna objava
Sport
14. Jan. 2025
0
Tužna vijest glasno je odjeknula u Sloveniji. Naime, u 45. godini života preminuo je Miloš Popivoda. Riječ je o bivšem golmanu, sinu jugoslavenske fudbalske legende Danila Popivode.
Miloš Popivoda je prve fudbalske korake napravio u ljubljanskoj Olimpiji, a igrao je još za Domžale, Livar, Šenčur, Triglav Kranj i druge klubove, a u elitnom razredu slovenskog fudbala skupio je 43 utakmice. Karijeru je okončao 2017. godine u Grosuplju, piše Dnevno.hr.
Ipak će fudbalskim fanovima Miloš Popivoda najviše ostati urezan u sjećanje kao sin Danila Popivode, inače legende ljubljanske Olimpije čije je boje branio u dva navrata. U ljubljanskom je klubu i započeo i završio karijeru.
Popivoda je za Olimpiju igrao između 1965. i 1975. godine, te se kasnije penzionisao u dresu ‘Zmajčeka’ 1982. godine. U više od 260 nastupa zabio je 66 golova, a u sezoni 1974/75. bio je najbolji strijelac lige.
Dubok trag je ostavio i u njemačkoj Bundesligi igrajući za Eintracht iz Braunschweiga, gdje je dva puta bio izabran za najboljeg stranog igrača lige. Umro je 2021. godine u 75. godini života.
U dresu reprezentacije Jugoslavije ovaj nekadašnji napadač zabio je pet golova u 20 nastupa. Između 1998. i 2002. godine obnašao je ulogu pomoćnika u slovenskoj reprezentaciji.
Sport
NEVJEROVATNO: Poraženi od banjalučkog "Borca" pa podigli tužbu protiv vlastitih navijača....
02. Apr. 20250
Sport
SLOVENAC SE ŠOKIRAO 'LOGOROM' U BANJOJ LUCI: "Dodikovi policajci su nas tretirali kao stoku"
16. Feb. 20250
Sport
NEVIĐENI EKCES U LJUBLJANI: Navijači Olimpije upali na press-konferenciju nasljednika Roberta Prosinečkog i poručili mu da nije dobrodošao (VIDEO)
04. Jul. 20220
Regija
VOJNI ANALITIČAR RAZOTKRIO SRPSKO-RUSKI PLAN: "U pitanju je psihološko propagandno sredstvo..."
Prije 24 min0
Hronika
NOVI DETALJI TRAGEDIJE: Vučna sajla na žičari pukla, nakon nesreće, jedna kabina je stala u zraku u blizini....
Prije 35 min0
Evropa
GOTOVO JE: Ukrajina objavom iznenadila sve, na ovo se dugo čekalo...
Prije 47 min0
Jeste li znali
ZLIKOVAC KAKAV SE VIŠE NE RAĐA: Fašistički zločinac izazvao je državni skandal, bježao od pravde, a onda je konačno pao…
Prije 54 min0
Sport
BEOGRADSKOM PARTIZANU IZ EUROLIGE STIGLA FAKTURA ZBOG VRIJEĐANJA DŽANANA MUSE: Platit će...
Prije 17h0
Sport
O NJEMU BRUJI NOGOMETNI SVIJET: Sramotan potez reprezentativca Hrvatske na utakmici Lige prvaka...
17. Apr. 20250
Sport
NAPADAČ IZ ARGENTINE MOGAO BI ZAIGRATI ZA "ZMAJEVE": Djed mu je rođen u našoj državi, a ima pravo nastupa i za...
16. Apr. 20250
Sport
SAMOZATAJNI MILIONER: Luka Modrić investiranjem pokušava povećati bogatstvo, na računu ima čak...
16. Apr. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.