Regija
NEKADA SLAVNI FUDBALER PODGORIČKE BUDUĆNOSTI I MILANA: Policija privela Dejana Savićevića
06. Jul. 20250
Išli su od sela Gejkovac u općini Vojnić na Kordunu do centralne Srbije
Sport
25. Jan. 2025
0
Dejan Savićević ostavio je za sobom veliku igračku karijeru, nakon nje se okrenuo i onoj dužnosničkoj, vodeći Fudbalski savez Crne Gore, a dok je igrao, jedna od epizoda ovog crnogorskog asa bila je povezana s tada malim dječakom i njegovom porodicom, piše Dnevno.hr.
Dok je bio igrač Milana, u kojem mu je saigrač bio Zvonimir Boban, Savićević je ugostio i zagrlio Dejana Popovića, koji je sa svojom porodicom otišao iz kraja koji su bili zauzeli pobunjeni Srbi, a oslobođen je u akciji Oluja.
Išli su od sela Gejkovac u općini Vojnić na Kordunu do centralne Srbije, a priča o toj porodici došla je i do Savićevića. Izvještaji su govorili da je Savićević želio vidjeti dječaka nakon što je čuo za priču porodice, htio ga je upoznati.
(Foto: Ante Cizmic/CROPIX)
Dječaka je tada dočekao s poklonima, dajući mu opremu Milana, a prisjećajući se napuštanja Hrvatske, majka je govorila o njihovu putu do Srbije. “Na brzinu smo spakirali malo krompira, hljeba, rakije, osnovne garderobe i krenuli smo na put”, govorila je majka tog dječaka, kojemu je tada bilo 10 godina.
Majka je vozila traktor u čijoj je prikolici djed bio sa stvarima koje su ponijeli, a priča ide da je mali Dejan vozio auto marke Yugo, a s njim je bio i ostatak porodice na putu do Srbije. Priča je došla i do legendarnog Dejana Savićevića, koji je tog dječaka želio vidjeti.
Kolona koja je išla prema Srbiji tvrdila je da je trpjela udare iz zraka, a putem ih je pratila i glad prije nego su za osam dana došli do Beograda. Poridici se kasnije pridružio i otac, a slika dječaka s Dejanom Savićevićem ostala je zabilježena.
— Mariel (@malasirena111) January 22, 2025
U svojim pogledima na ’90-te, Dejan Savićević je otvoreno pričao na čijoj je strani.
“Crnogorac sam i prirodno je da stojim na strani Srba”, rekao je jednom prilikom, dodajući da ga ne zabrinjava kako će drugi gledati prema njemu, uključujući i fudbalske navijače.
“Osporavanja ili uvreda prema meni nikada dosad nije bilo. U svakom slučaju, ja ne mogu ne biti na strani Srba”, kazao je slavni crnogorski as s fudbalskih terena, kasnije fudbalski dužnosnik. Pričao je i o ratu u Bosni i Hercegovini.
“Svi se sada zgražavaju na njih što napadaju Goražde, a kada su Hrvati činili isto protiv Mostara, nitko nije otvarao usta. Sjedinjene Američke Države se ponašaju kao svjetski žandar, a u stvari ne poznaju situaciju u zemljama u kojima inteveniraju”, tvrdio je Savićević.
(Izvor: Screenshot/YouTube)
Svojeg odnosa sa Savićevićem, a povezano s ratnim ’90-ima, svojedobno se prisjećao i Zvonimir Boban, koji je slavnom Crnogorcu bio klupski saigrač u uspješnim godinama u Milanu. U tekstu iz 1994. godine to je bila tema u listu Borba.
“Za Bobana je sasvim drugačije bilo srpsko bombardovanje Sarajeva i Goražda od onog što su Hrvati radili u Mostaru. Bivši igrač Dinama ne sumnja da krivica za sve što se događalo pada na Srbiju. Najprije su bombardovali Sloveniju, potom Hrvatsku, potom Bosnu. Ni jedan hrvatski ili muslimanski metak nije pao na srpsku teritoriju”, pisala je Borba.
“Na primjedbu da je Savićević potpuno drugačijeg mišljenja, Boban kaže kako Dejan nema o svemu tome pojma te kako se oko toga nikad ne slažu. Ali će potom odmah precizirati kako su, unatoč različitim mišljenjima, njegovi odnosi sa Savićevićem, saigračem u ekipi, dobri”, dodao je list koji se pozabavio ovom temom.
Foto: Ivo Ravlic / CROPIX
“Istina, da nismo fudbaleri i da smo u našim zemljama, možda bi pucali jedan na drugog”, bile su Bobanove svojedobne riječi, a Dejan Savićević kazao je da sa Zvonimirom Bobanom nije ulazio u rasprave o ratnim ’90-ima.
“Ja i Zvone smo bili prijatelji i prije nego što smo došli u Milan. Bile su teške godine, građanski rat… Nije bilo lako održati te odnose u to vrijeme. Zajedno smo služili vojsku, igrali za reprezentaciju, dogovorili smo se da ne pričamo o ratu, već o drugim stvarima”, kazao je slavni Crnogorac u razgovoru za italijanske medije.
“O ratu se jednostavno ne bi mogli usaglasiti. Nisu fudbaleri i sportisti krivi što se rat dogodio, već politički interesi onih koji su nakon rata postali milijarderi”, dodao je Savićević, koji je nakon akcije Oluja ugostio i malog dječaka koji je sa porodicom napustio Hrvatsku…
Regija
NEKADA SLAVNI FUDBALER PODGORIČKE BUDUĆNOSTI I MILANA: Policija privela Dejana Savićevića
06. Jul. 20250
Sport
SAVIĆEVIĆ O PRIJATELJU KOJI JE POGINUO NA DUBROVAČKOM RATIŠTU: "Ljudi, nije to trebao napraviti" (VIDEO)
10. Dec. 20240
Sport
DEJAN SAVIĆEVIĆ RASPALIO PO SELEKTORU SRBIJE: "Tumbaković se sjetio da je srpski patriota u minut do 12…"
10. Sep. 20200
Sport
SAVIĆEVIĆ ISTRESAO DUŠU: "Nije bilo lako održati odnos s Bobanom. Nismo pričali o ratu"
04. Maj 20201
Jeste li znali
GENETIKA KRIJE IZNENAĐUJUĆE ODGOVORE: Zašto se neki ljudi nikad ne znoje?
Prije 10 min0
Regija
JADRANKA KOSOR POVUKLA PARALELU IZMEĐU SREBRENICE I VUKOVARA: "Nakon masovnih dolazaka..."
Prije 20 min0
Mini market
NASTAVLJENA SRAMOTNA TRADICIJA: "E gospodo, s ovim žive Bošnjaci Srebrenice 11. jula, pošto se delegacije pod rotacijama..."
Prije 34 min0
Vijesti
STANJE NA CESTAMA: Čekanja na graničnim prelazima podložna su čestim izmjenama, a vozači imaju pristup...
Prije 46 min0
Sport
FRANK GARZA POTVRDIO: "Luka neće igrati za reprezentaciju BiH na Eurobasketu, a ja, zajedno sa Šejlom i Alibegovićima..."
10. Jul. 20251
Sport
TRENER BORCA U OČAJU: "Spustili su nas na zemlju!"
11. Jul. 20250
Sport
VEČERAS SPEKTAKL NA GRBAVICI: Grbavica ispunjena do posljednjeg mjesta, Željezničar dočekuje Koper uz podršku Džeke
10. Jul. 20250
Sport
BRUKA U BANJALUCI: Borac teško poražen od Santa Colome pred domaćom publikom
10. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.