Hronika
SAOBRAĆAJNA NESREĆA U BiH: Automobil završio na krovu, ima povrijeđenih
08. Avg. 20250
Okupljeni su odali i pomen žrtvama u Novom Sadu simboličnim petnaestominutnim ćutanjem i sa upaljenim blicevima na telefonima.
Društvo
08. Feb. 2025
0
Studenti Univerziteta Banja Luka i ostali građani okupili su se večeras u kampusu, u ovom gradu, kako bi dali podršku studentima u Srbiji koji traže odgovornost za smrtno stradale u Novom Sadu, u padu nadstrešnice na Željezničkoj stanici.
Okupljeni su nosili transparente na kojima se solidarišu sa studentima u Srbiji koji od novembra prošle godine traže da tamošnje institucije istraže ko je sve odgovoran za gubitak 15 života. Takođe, bili su i transparenti s porukama kojima se traži i odgovornost za 19 smrtno stradalih u klizištu u Jablanici, prošle godine.
Ovo je miran i solidaran skup. Stranačka, NVO, ideološka i politička obilježja nisu dozvoljena na skupu - navodi se u pozivu koji je podijeljen na društvenim mrežema u organizaciji neformalne grupe studenata.
Okupljeni su odali i pomen žrtvama u Novom Sadu simboličnim petnaestominutnim ćutanjem i sa upaljenim blicevima na telefonima.
Prvi skup podrške u Banjoj Luci održan je 31. januara, takođe u kampusu Univerziteta.
Na večerašnjem skupu je najavljen i skup koji organizuju studenti u Sarajevu 10. februara, na kojem će javno tražiti odgovornost za smrtno stradale u Jablanici.
"Neka živi sloboda", poručeno je sa zvučnika na kraju skupa podrške, a što su okupljeni podržali ovacijama, navodi Fena.
Hronika
SAOBRAĆAJNA NESREĆA U BiH: Automobil završio na krovu, ima povrijeđenih
08. Avg. 20250
Politika
RALJIĆ PROZVAO STANIVUKOVIĆA ZBOG ULIČNE RASVJETE: "Teško uočiti razliku između ovog tendera i onog za kupovinu zgrade Mileta Radišića"
29. Jul. 20251
Ekonomija
ĐOKO DAVIDOVIĆ JE BIVŠI: Pavgord gradi lamele u centru Banja Luke
26. Jul. 20250
Vijesti
TEGELTIJA POTPISAO ODLUKU: Dodikovom kumu 99 miliona KM za zgradu u Banjoj Luci
24. Jul. 20251
Rat u zalivu
TRUMP PONOVO ZAPRIJETIO IRANU: "Otvorite je*eni Hormuz, vi ludi gadovi"
Prije 15 min0
Evropa
VELIKI PREOKRET: Mađarski novinari tvrde da je eksploziv kod gasovoda u Srbiji Orbanovo maslo
Prije 21 min0
Rat u zalivu
NEW YORK TIMES OBJAVIO DETALJE: Elitni SEAL-ovci spasili pilota, bio je naoružan samo pištoljem (FOTO/VIDEO)
Prije 35 min0
Sport
BIĆE SPREMAN ZA SVJETSKO PRVENSTVO: Džeko za njemačke medije otkrio kada se vraća na teren
Prije 38 min0
Društvo
KOLUMNA DRAGANA BURSAĆA: Kako je Dijete Srebrenice i sjenke Šahovića odvelo BiH na Mundijal
03. Apr. 20260
Društvo
PRELIJEPA SLIKA IZ STOCA KOJA SE NEĆE DOPASTI BOŠKOVIĆU I HDZ-u: "Ponosni na Harisa i Nikolu"
02. Apr. 20260
Društvo
"HVALA ZA SVAKU MOLITVU I LJUBAV": Kolege se opraštaju od sveštenika i njegove supruge, pokrenuta i akcija za pomoć djeci
03. Apr. 20260
Društvo
HAOS U ZAPADNOJ HERCEGOVINI: Vlast u velikim problemima, otkazi policajaca, skandali i nezadovoljstvo...
03. Apr. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.