ZAVRŠENO ROČIŠTE: Određen pritvor Emiru Selimoviću, osumnjičenom za svirepo ubistvo supruge i sina

Kako je na današnjem ročišptu navedeno, njega Tužilaštvo TK tereti da je suprugu i sina usmrtio davljenjem, a za to je čekao da zaspu.

  • Hronika

  • 19. Feb. 2025  19. Feb. 2025

  • 0

Kantonalni sud u Tuzli odredio je pritvor Emiru Selimoviću, osumnjičenom za dvostruko ubistvo u Kalesiji, potvrdio je za N1 Admir Arnautović, glasnogovornik Tužilaštva Tuzlanskog kantona.

Kako je na današnjem ročišptu navedeno, njega Tužilaštvo TK tereti da je suprugu i sina usmrtio davljenjem, a za to je čekao da zaspu.

Tužilac je naveo i to da postoji osnovana sumnja da je Selimović na podmukao način ubio suprugu Inelu i 13-godišnjeg sina Tarika.

On je osumnjičen da je 12. februara u periodu od 3 do 6 sati ujutro u porodičnom stanu u Kalesiji, dok su supruga i sin spavali, na podmukao način iskoristio njihovu nemogućnost da se odbrane i rukama im stezao vrat sve dok nisu prestali disati, te je nastupila njihova smrt uslijed zagušenja.

Nakon počinjenih krivičnih djela automobilom u vlasništvu supruge je pobjegao i skrivao se nekoliko dana od policijskih i istražnih organa.

Podsjećamo, osumnjičenog su 17. februara uhapsili policijski službenici MUP-a RS, PS Prnjavor, na području Gornje Mravice kod Prnjavora, nakon intenzivne potrage i niza operativnih i istražnih radnji provedenih u koordinaciji sa istražiteljima Sektora kriminalisitičke policije MUP-a TK u cilju lociranja i lišenja slobode osumnjičenog. Za to vrijeme Selimović se skrivao u jednoj vikendici i njega su uoičili mještani koji su odmah policiji dojavili gdje se nalazi. Brzom reakcijom policije on je uhapšen.

Istražitelji SKP MUP-a TK su obavili kriminalističku obradu i uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu i prateće materijalne dokaze, predali osumnjičenoig u nadležnost Tužilaštva.

Postupajući tužilac je donio naredbu o provođenju istrage i ispitao osumnjičenog koji se branio šutnjom.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...