PAPA FRANJO VEĆ SEDMI DAN U BOLNICI: Stiglo novo saopćenje iz Vatikana o njegovom zdravstvenom stanju...

Franjo, 88-godišnji papa, nalazi se na liječenju u rimskoj bolnici Gemelli, gdje je primljen 14. februara nakon što je nekoliko dana teško disao

  • Evropa

  • 20. Feb. 2025  

  • 0

Papa Franjo, koji se nalazi sedmi dan u bolnici, proveo je mirnu noć i pojeo doručak, objavio je Vatikan u novom saopćenju o njegovom zdravstvenom stanju.

"Noć je prošla mirno, papa je ustao i pojeo doručak", rekao je Vatikan. 

Papa Franjo ima dvostranu upalu pluća, objavio je u utorak Vatikan, što komplicira liječenje 88-godišnjeg pape i pokazuje dodatno pogoršanje njegova krhkog zdravlja.

Vatikan je jučer objavio da je Papa Franjo u stabilnom stanju i da se vidi "blago poboljšanje" u nalazima nedavnih pretraga krvi.

Franjo, 88-godišnji papa, nalazi se na liječenju u rimskoj bolnici Gemelli, gdje je primljen 14. februara nakon što je nekoliko dana teško disao.

U srijedu poslijepodne, 19. februara, papa Franjo primio je posjetu italijanske premijerke Giorgie Meloni.

Prema službenoj izjavi, premijerka je Papi prenijela najbolje želje za brz oporavak u ime Vlade i cijele nacije.

"Veoma sam sretna što sam ga našla budnog i raspoloženog", rekla je Meloni. "Šalili smo se kao i uvijek. Nije izgubio svoj poznati smisao za humor."

Svi papini javni angažmani otkazani su do nedjelje. Nema daljnjih službenih događaja u vatikanskom objavljenom kalendaru.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...