BJEŽAO OD POLICIJE PA IZGUBIO KONTROLU NAD VOZILOM: Bio i pozitivan na alkotest, dobio vrtoglavu kaznu

Vozač se na naredbu nije obazirao te je nastavio vožnju.

  • Regija

  • 06. Jun. 2025  

  • 0

U srijedu, 4. juna 2025. godine, pola sata iza ponoći, 48-godišnji muškarac vozio je osobni automobil zagrebačkih registarskih tablica Ulicom Remetinečki gaj prema sjeveru. Budući da vozilu nije vrijedila saobraćajna dozvola, policijski službenici su ga pokušali zaustaviti koristeći svjetlosne i zvučne signale na službenom vozilu.

Vozač se na naredbu nije obazirao te je nastavio vožnju kroz Ulicu Vice Vukova i dalje kroz Lanište, prenosi Index

Policija je, vodeći računa o sigurnosti ostalih sudionika u saobraćaju, započela kontrolirani nadzor i nastavila pratiti vozača, tražeći pogodno mjesto za njegovo zaustavljanje. Tijekom bijega, muškarac je povećavao brzinu i prolazio kroz više raskrižja na crveno svjetlo. U blizini rotora Jaruščica, izgubio je kontrolu nad vozilom i sletio s ceste.

Na mjestu nesreće obavljen je uviđaj kojim je utvrđeno da vozač nikada nije položio vozački ispit za B kategoriju, odnosno nije imao pravo upravljati motornim vozilom. Osim toga, alkotestiranjem mu je utvrđena koncentracija alkohola od 0,72 g/kg.

Također, vozač je odbio preliminarno testiranje na droge, kao i liječnički pregled te vađenje krvi i uzoraka urina radi analize prisutnosti opojnih sredstava.

U prometnoj nesreći nije bilo povrijeđenih, ali nastala je materijalna šteta. Policija je 48-godišnjaka prepratila na nadležni prekršajni sud, gdje je predloženo izricanje kazne zatvora i zabrane upravljanja vozilima B kategorije u trajanju od 12 mjeseci.

Sud je vozača proglasio krivim te mu izrekao novčanu kaznu od 6.150 eura.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...