Ekonomija
BBI CENTAR DOBIO NOVO IME: Svi su priželjkivali staro ime "Sarajka", ali...
15. Okt. 20224
Prošle godine firma je imala prihode od oko 15,5 miliona KM i dobit od oko 6,3 miliona maraka
Ekonomija
14. Jun. 2025
0
U posljednje vrijeme se u sarajevskim poslovnim krugovima pojavila informacija da se sprema prodaja Aria Malla, ranije poznatog kao BBI Centar.
Riječ je o jednom od najvećih tržnih centara u Sarajevu, na idealnoj lokaciji na kojoj se prije rata nalazila robna kuća Sarajka.
Više poslovnih ljudi u Sarajevu za BiznisInfo.ba nezvanično je potvrdilo da je od njih došla ova informacija.
Prema toj informaciji, vrše se pregovori o prodaji ovog centra, ali nije poznato u kojoj fazi je proces niti da li se već zna ko će biti kupac.
Aria Mall je u vlasništvu kompanije Central Park Real Estate čiji je, pak, vlasnik Islamic Development Bank iz Saudijske Arabije. CPRE dobro posluje. Prošle godine firma je imala prihode od oko 15,5 miliona KM i dobit od oko 6,3 miliona maraka, što je nešto bolji rezultat nego prethodnih godina.
BiznisInfo.ba već nekoliko sedmica pokušava provjeriti ovu informaciju sa Aria Mallom. Slali smo nekoliko mailova i više puta zvali putem telefona.
Iako nam je potvrđeno da je naš upit zaprimljen, nikada nismo dobili nikakav odgovor. Ako dobijemo odgovor svakako ćemo ga odmah objaviti.
Ekonomija
KO BI GORE - SAD BI DOLE: Nekada jedna od najbogatijih općina u FBiH - danas je najsiromašnija...
Prije 27 min0
Regija
ŠTA SE DOGAĐA U SRBIJI: Načelnik Generalštaba Vojske Srbije poslao poruku demonstrantima...
Prije 33 min0
HiTec
BIVŠI AMERIČKI PREDSJEDNIK IZNENADIO SVE: "Vanzemaljci su stvarni, ja ih nisam..."
Prije 45 min0
Sport
O NJEMU BRUJI NJEMAČKA: Ermedin Demirović blista u Bundesligi -"Samo mu moramo..."
Prije 55 min0
Ekonomija
PIŠI PROPALO: Nakon 13 godina gasi se proizvodnja popularne marke televizora, razlog je...
14. Feb. 20260
Ekonomija
JOSEPH FLYNN OTKRIO SVE O JUŽNOJ PLINSKOJ INTERKONEKCIJI: "Slijedi preokret"
12. Feb. 20260
Ekonomija
NJEMAČKI INVESTITOR STIGAO U BH. GRAD: Nova radna mjesta na vidiku...
13. Feb. 20260
Ekonomija
OTVARA SE NOVA FABRIKA U BiH: Proizvodit će modularne kioske, a posao će dobiti...
13. Feb. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.