Društvo
SUPRUG PREMINULE SUADE: "Moja supruga je prva prijavila Almira Čehajića Batka, davala je tri sata iskaz u SIPA-i, a onda..."
Prije 12 min0
(...) sukobu protiv Irana.
Svijet
17. Jun. 2025 17. Jun. 2025
0
Kremlj je u utorak rekao da vidi da Izrael ne želi posredovanje u svom sukobu protiv Irana, koji traje peti dan zaredom, u situaciji koju je Moskva nazvala "galopirajućom eskalacijom".
Izrael je započeo sukob iznenadnim napadom prošle sedmice u kojem su ubijeni gotovo svi glavni vojni zapovjednici Irana i njegovi vodeći nuklearni znanstvenici. Iran je odgovorio nizom napada na izraelske gradove.
U pozivu s novinarima, glasnogovornik Kremlja Dmitrij Peskov je obje strane pozvao na "maksimalnu suzdržanost".
"Situacija nastavlja ubrzano eskalirati. Razina nepredvidljivosti je apsolutna", kazao je, prenose agencije.
Peskov je rekao da je ponuda Rusije da bude posrednik između zaraćenih strana i dalje na stolu ako je potrebna, no da je Moskva vidjela da Izrael zasad nije zainteresiran za traženje mirnog rješenja.
Rusija je s Iranom potpisala sporazum o strateškom partnerstvu u siječnju, no on ne uključuje odredbu o uzajamnoj obrani. Moskva također ima dugotrajne veze s Izraelom, no one su pogoršane ruskim ratom u Ukrajini i izraelskim bombardiranjem Gaze.
Peskov je rekao da je rusko veleposlanstvo u Teheranu u kontaktu s ruskim državljanima te da im pruža prilike za evakuaciju preko susjednog Azerbajdžana.
Društvo
SUPRUG PREMINULE SUADE: "Moja supruga je prva prijavila Almira Čehajića Batka, davala je tri sata iskaz u SIPA-i, a onda..."
Prije 12 min0
Svijet
IRANSKI ŠEF DIPLOMACIJE DEMANTIRA TRUMPA: "Ne postoji sporazum o prekidu vatre..."
Prije 24 min0
Vijesti
UZBUNA U ČOVIĆEVIM REDOVIMA: „Oni su najveći krivci, inicirali su političku krizu izbacivanjem srpskog predstavnika iz kolegija...“
Prije 31 min0
Mini market
VASKOVIĆ OBJAVIO NOVA SAZNANJA: Milorad Dodik je do sada na lobiranje potrošio čak...
Prije 46 min0
Svijet
PROCURILO IZ OBAVJEŠTAJNIH IZVORA: Amerikanci prije napada kontaktirali Iran, loša vijest za Izrael...
22. Jun. 20250
Svijet
DRAMATIČNO NA BLISKOM ISTOKU; PROCURILE NOVE SNIMKE: Američki bombarderi B-2 poletjeli iz baze, Bill Clinton razotkrio Netanyahua...
21. Jun. 20250
Svijet
ANALIZA HRVATSKOG PORTALA "ADVANCE": Iran bi mogao proći kao i druge zemlje, Libija, Sirija... koje su pregovarale sa SAD-om i koje nisu dobile ništa, a izgubile su sve
22. Jun. 20250
Svijet
AKO SE SAD PRIDRUŽI IZRAELU, ONI SU SLJEDEĆI NA UDARU: Testiraju se sirene i skloništa, stanovnici u strahu od nuklearnog incidenta
21. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.