Hronika
IDENTIFIKOVANI I SASLUŠANI SVJEDOCI NAPADA NA BORENOVIĆA: Napadači pobjegli na Zapadni tranzit
Prije 8 min0
Ovim povećanjem, nova cijena kutije cigareta navedenih brendova sada se kreće u rasponu od 6,00 KM do 6,80 KM, u zavisnosti od vrste
Ekonomija
30. Jun. 2025
0
Od danas su na snagu stupile nove maloprodajne cijene cigareta kompanije Philip Morris BH d.o.o. Sarajevo, potvrđeno je iz Uprave za indirektno oporezivanje BiH.
Kako se navodi u saopštenju, izmjene se odnose na poznate brendove Marlboro, Chesterfield i Eve, čije su cijene povećane za 0,10 KM po paklici.
Ovim povećanjem, nova cijena kutije cigareta navedenih brendova sada se kreće u rasponu od 6,00 KM do 6,80 KM, u zavisnosti od vrste.
Iz Uprave su pojasnili da se promjene cijena provode u skladu s važećim zakonima i pravilnicima, a kompanije su dužne dostaviti nove cjenovnike prije njihove primjene.
Tabela sa novim cijenama dostupna je u nastavku.
Podsjetimo, ranije ovog mjeseca kompanija TDR d.o.o. Sarajevo dostavila je Upravi za indirektno oporezivanje BiH novi cjenovnik maloprodajnih cijena (MPC) svojih proizvoda, koji su se počeli primjenjivati od 16. juna 2025. godine.
Ovo je još jedno u nizu poskupljenja koje pogađa pušače u BiH, a sve u kontekstu usklađivanja akcizne politike sa standardima Evropske unije.
Hronika
IDENTIFIKOVANI I SASLUŠANI SVJEDOCI NAPADA NA BORENOVIĆA: Napadači pobjegli na Zapadni tranzit
Prije 8 min0
Svijet
PREDSJEDNIK AMERIKE OBJAVIO: "Uhapšen je ubica Charlieja Kirka!"
Prije 12 min0
Hronika
AKCIJA TUZLANSKE POLICIJE: Pronađeno oružje i municija, osumnjičeni pod istragom
Prije 12 min0
Zdravlje
PSIHIJATAR OTKRIVA: Ovo je sedam naizgled bezazlenih navika koje štete mozgu
Prije 16 min0
Ekonomija
VUČIĆEV BARUT NIJE POTREBAN: Bh. kompanija može riješiti problem opskrbe "Igmana" za samo...
11. Sep. 20251
Ekonomija
ODLUKA JE PALA: Američki biznismen dobio državljanstvo BiH, član je Upravnog odbora...
10. Sep. 20251
Ekonomija
VELIKA AKVIZICIJA: Prodata najveća pivara u Bosni i Hercegovini
09. Sep. 20250
Ekonomija
UNATOČ POBUNI GRAĐANA: Kompanija hrvatskog ministra gradit će se u Bosni i Hercegovini, stigla dozvola...
Prije 8h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.