Zdravlje
OPASNOST PRIJETI: Ukoliko imate ove simptome mogli bi biti u velikim problemima, ali nije sve izgubljeno...
Prije 4 min0
"Zapamtite, gospodo, da je svaki režim doživio kraj, pa će i vaš! Šta će biti dan poslije toga, da li ste se zapitali? A valja živjeti!", naglasio je Božović u objavi
Politika
10. Avg. 2025 10. Avg. 2025
0
"Ono što posljednjih nekoliko dana gladamo putem RTRS-a prelazi granicu normalnog medijskog informisanja, mada je to već svima poznato, ali je nužno uvijek ukazivati na tu demokratskim načelima neprimjerenu programsku politiku", saopštio je Marinko Božović (SDS), načelnik opštine Istočna Ilida.
Kako kaže, ako želimo napraviti demokratsko društvo u kojem će se čuti glas svih stranaka, potrebno je primijeniti model po kome u svakoj informativnoj emisiji i na zvaničnom portalu, u dijelu koji se odnosi na politiku, svaka stranka ima minutažu i prisustvo proporcionalnu rezultatima koje je postigla za Narodnu skupštinu Republike Srpske.
"Da bi se to ostvarilo, trebalo bi da monitoring vrši nezavisno tijelo sastavljeno od predstavnika svih parlamentarnih stranaka. Nažalost, "javni servis" Republike Srpske je servis jedne stranke i jednog čovjeka", dodao je.
Оно што посљедњих неколико дана гладамо путем РТРС-а прелази границу нормалног медијског информисања, мада је то већ свима познато, али је нужно увијек указивати на ту демократским начелима непримјерену програмску политику.
— Marinko Bozovic (@BozovicMarinko) August 10, 2025
Ако желимо направити демократско друштво у којем ће се… pic.twitter.com/lV0Ui9Xvcz
"Ne čuva se Republika Srpska tako što se u njoj promoviše jednoumlje, totalitarizam i veliča jedan čovjek. Sistem, zakoni, vladavina prava, kvalitetno obrazovanje, omogućavanje svima da imaju jednake mogućnosti, ulaganje u kulturu i promovisanje takvih vrijednosti ovoj zemlji može donijeti dobro, a kada je u pitanju jedinstvo, oko toga se možemo svi okupiti, i to vrlo lako", naglašava Božović, dodajući:
"Shvatite jednom zauvijek: potpuno je jasno da vladajuća i najodgovornija stranka, ako nastavi promovisati tezu da je zaštita Republike Srpske zaštita jednog čovjeka, nikada neće obezbijediti potrebno jedinstvo! "
Tu svoju naopaku tezu aktuelna vlast promoviše putem RTRS-a te time nanosi ogromnu štetu svima nama, ističe Božović.
"Zapamtite, gospodo, da je svaki režim doživio kraj, pa će i vaš! Šta će biti dan poslije toga, da li ste se zapitali? A valja živjeti!", naglasio je Božović u objavi na mreži X.
Zdravlje
OPASNOST PRIJETI: Ukoliko imate ove simptome mogli bi biti u velikim problemima, ali nije sve izgubljeno...
Prije 4 min0
Auto
TEKTONSKE PROMJENE: Dizelaši polako odlaze u povijest, evo šta se događa na europskom tržištu automobila...
Prije 14 min0
Ekonomija
SAD JE SVE JASNO: Evo gdje Naftna industrija Srbije nabavlja naftu...
Prije 25 min0
Mini market
"SJEĆAŠ LI SE SREBRENICE, TOMAŠICE, SARAJEVA...": Burne reakcije nakon istupa Željke Cvijanović...
Prije 31 min0
Politika
KRHKO JE (NE)ZNANJE: Iz diplomatskih krugova za „SB“ –„Draško Stanivuković je neznalica, hapšenja će se nastaviti...“
Prije 23h2
Politika
SAVO MINIĆ ZA VUČIĆEV MEDIJ: "Neprihvatljivo je da na teritoriji RS-a postoje..."
23. Mar. 20261
Politika
ADEMOVIĆ PRIHVATIO DOBAR SAVJET MARINE PENDEŠ: Odmah je "ugasio" Dragana Čovića (VIDEO)
23. Mar. 20260
Politika
PONOĆNA DRAMA U BANJOJ LUCI: Narodna skupština Republike Srpske po hitnom postupku usvojila zakone, Alen Šeranić na novoj funkciji...
25. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.