OSUDIO PONAŠANJE TORCIDE: Jandroković otkrio razmišlja li se o izmjenama zakona vezanih uz povik "Za dom spremni"

"Treba smiriti strasti i kada smo na nogometnim utakmicama", kaže on.

  • Regija

  • 11. Avg. 2025  

  • 0

Predsjednik Hrvatskoga sabora Gordan Jandroković osudio je ponašanje članova Torcide koji su na utakmici Hajduka i Gorice zapalili transparent sa srpskim obilježjima i vikali ZDS, istaknuvši da je to loše i nepotrebno te da se u sportu trebaju izbjegavati političke konotacije.

"To je potpuno nepotrebno, loše, to nisu poruke koje treba slati s nogometnih terena i stadiona. Treba smiriti strasti i kada smo na nogometnim utakmicama navijati za one koje volimo i naravno poštovati sve protivnike", rekao je Jandroković koji se u ponedjeljak sastao s gradonačelnikom Dubrovnika Matom Frankovićem i županom Dubrovačko-neretvanske županije Blažom Pezom.

Upitan razmišlja li se o izmjenama zakona vezanih uz povik "Za dom spremni", Jandroković je rekao da se o tome puno govorilo i da nema ništa posebno za dodati.

"Očito se sad ovdje radi i o nekom dišpetu i inzistiranju na nečem što je nepotrebno. Još jednom ponavljam, to su sportski događaji, treba sportski navijati, poštovati sportskog protivnika, navijati za svoje, a izbjegavati bilo kakve političke konotacije kada je u pitanju sport i nogomet", rekao je.

Na pitanje novinara kako bi taj pozdrav trebalo regulirati kako ne bi vrijeđao ljude s obzirom na to da ga ljudi shvaćaju na dvostruki način, Jandroković je odgovorio da je "sudska praksa različita" te da to "nesumnjivo ima dvostruku konotaciju".

"Jedna je ona vezana za Nezavisnu Državu Hrvatsku i to je neprihvatljivo, to treba sankcionirati i to se zakonom kažnjava, a što se tiče one koja je vezana za Domovinski rat, to je jasno propisano kada se taj uzvik može koristiti", napomenuo je, prenosi Hina.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...